VIDEO Čím se lišíme od bezdomovců? Jen sestřihem a sprchou

jaz
Aktualizováno 27. 2. 2015 22:30
Bezdomovci dostali zdarma sprchu i nový účes. Projekt chce ukázat, jak málo je na první pohled dělí od "spořádaných" občanů.
Video: YouTube

Los Angeles – Nový projekt charitativní organizace Union Rescue Mission z Kalifornie ukazuje, že od nuzných lidí z ulice nás na první pohled dělí jen teplá sprcha a slušivý sestřih.

Kadeřníci Tim Doma a Terrance Fines si zřídili provizorní holičský salón, ve kterém proměnili k nepoznání několik mužů žijících už delší dobu na ulici. Bezdomovci se zdarma mohli osprchovat, nechat se ostříhat a dostali také nové šaty.

Video producenta Tylera Bridgese a režiséra Thomase Reitena se od svého zveřejnění stalo na sociálních sítích virální a během pár dní ho zhlédlo na 1,5 milionu lidí. Tvůrci chtěli od počátku šířit mezi lidmi osvětu a upozornit na fakt, že na ulici se může dostat naprosto každý a jediné, v čem se od lidí bez domova lišíme, je stabilní příjem a možnost mít se kde umýt.

"Chtěl jsem vytvořit něco, co by ukázalo ostatním, že lidé bez domova ve skutečnosti nejsou tak odlišní, ale naopak stejní jako já i vy,“ řekl Tyler Bridges serveru BuzzFeed o svém projektu, který upozorňuje na více jak 600 tisíc bezdomovců po celých Spojených státech.

 

Právě se děje

Další zprávy