Zhubněte, ještě je čas! Drsný klip varuje obézní Američany

jaz
13. 8. 2014 9:30
Reklamní spot propagující zdravý životní styl děsí obézní Američany infarktem a smrtí.
Foto: YouTube

Atlanta – Organizace Children's Healthcare of Atlanta bojující s dětskou obezitou spustila kampaň, která děsivě předpovídá budoucnost řadě amerických dětí.

Reklama začíná na nemocničním sále, kam přivezou dvaatřicetiletého muže vážícího 136 kilogramů s podezřením na infarkt myokardu. Od té doby se děj spotu odehrává pozpátku až do dětství. Divák z pohledu obézního pacienta sleduje jeho život i stravovací zlozvyky.

Reklama cílí na rodiče obézních dětí.
Reklama cílí na rodiče obézních dětí. | Video: YouTube

Organizace upozorňuj, že obézním se člověk nestává přes noc, špatné návyky si osvojuje již od útlého věku. Video proto cílí na rodiče dětí, které trpí nadváhou, a varuje, ať změní životosprávu.

Spojené státy nejsou jedinou zemí, která bojuje s vysokým počtem lidí s nadváhou. Podle Českého statistického úřadu, který se v roce 2011 zapojil do evropského srovnání, žije v České republice 18,3 procenta obézních obyvatel. Češi se tak zařadili na čtvrté místo hned za Estonsko, Maďarsko a Maltu, kde žije necelých 23 procent lidí s obezitou.

Nejštíhlejšími obyvateli se můžou pyšnit Rumunsko, Bulharsko a Francie. V Česku pak nejpočetnější věková kategorie postižená obezitou je mezi 55 až 74 lety.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy