Zhubněte, ještě je čas! Drsný klip varuje obézní Američany

jaz
13. 8. 2014 9:30
Reklamní spot propagující zdravý životní styl děsí obézní Američany infarktem a smrtí.
Foto: YouTube

Atlanta – Organizace Children's Healthcare of Atlanta bojující s dětskou obezitou spustila kampaň, která děsivě předpovídá budoucnost řadě amerických dětí.

Reklama začíná na nemocničním sále, kam přivezou dvaatřicetiletého muže vážícího 136 kilogramů s podezřením na infarkt myokardu. Od té doby se děj spotu odehrává pozpátku až do dětství. Divák z pohledu obézního pacienta sleduje jeho život i stravovací zlozvyky.

Reklama cílí na rodiče obézních dětí.
Reklama cílí na rodiče obézních dětí. | Video: YouTube

Organizace upozorňuj, že obézním se člověk nestává přes noc, špatné návyky si osvojuje již od útlého věku. Video proto cílí na rodiče dětí, které trpí nadváhou, a varuje, ať změní životosprávu.

Spojené státy nejsou jedinou zemí, která bojuje s vysokým počtem lidí s nadváhou. Podle Českého statistického úřadu, který se v roce 2011 zapojil do evropského srovnání, žije v České republice 18,3 procenta obézních obyvatel. Češi se tak zařadili na čtvrté místo hned za Estonsko, Maďarsko a Maltu, kde žije necelých 23 procent lidí s obezitou.

Nejštíhlejšími obyvateli se můžou pyšnit Rumunsko, Bulharsko a Francie. V Česku pak nejpočetnější věková kategorie postižená obezitou je mezi 55 až 74 lety.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy