Žena je závislá na těhotenství. Začala proto děti rozdávat

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
21. 5. 2014 7:00
Sedmatřicetiletá žena z Anglie se stala doslova závislou na mateřství. Rodí proto děti nejen sobě, ale i ostatním.
Tara Sawyer
Tara Sawyer | Foto: YouTube repro

Cambridge – Tara Sawyer ještě před nedávnem pracovala s lidmi s poruchou učení, nyní je z ní matka na plný úvazek. Stala se totiž závislou na těhotenství, během kterého se cítí nejšťastnější.

Ve svých sedmatřiceti letech už porodila sedm dětí. S manželem Mattem, který ji ve všem plně podporuje, vychovávají ale pouze čtyři potomky. Čtyřletá dvojčata Jacka a Noaha, čtrnáctiletou Rebeccu a dvanáctiletého Harrisona. Zbylé děti darovala.

Když není v jiném stavu, cítí se prázdná.
Když není v jiném stavu, cítí se prázdná. | Video: YouTube

Tara se totiž rozhodla, že se stane náhradní matkou a porodí neplodným či homosexuálním párům jejich vysněné potomky.

"Náhradní mateřství se mi zdálo být ideálním řešením. Chtěla jsem být těhotná a pár chtěl zase dítě," řekla Daily Mail Tara.

K darovaným dětem nic necítí

Závislost na jiném stavu a ne na dětech samotných dokládá fakt, že předání dcery pro cizí pár pro ni nebyl žádný traumatický zážitek a rozhodně svého činu nelituje. Dítě prý nikdy vlastně nebylo její.

Po nedávném porodu chce být opět brzy těhotná.
Po nedávném porodu chce být opět brzy těhotná. | Foto: YouTube

"Je to úžasný pocit, předat dítě někomu, kdo po něm zoufale touží. Cítím se nejlépe, když jsem těhotná," řekla závislá matka, která letos v lednu porodila neplodnému páru dvojčata a doufá, že do konce roku bude opět těhotná.

Podle britských zákonů o náhradním mateřství má nárok až na 15 tisíc liber, což je v přepočtu více jak 500 tisíc korun. Tara si ale údajně žádné peníze nebere, rodí zcela zdarma.

Nestěžuje si ani na problémy, kterými trpí některé ženy během těhotenství, jako jsou nevolnosti, oteklé nohy či strie. Naopak tvrdí, že je v lepší kondici, než když jí bylo dvacet let. "Cítím se v nejlepší fyzické kondici, když jsem těhotná. Beru vitamíny, plavu, cvičím jógu a jím zdravě."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy