VIDEO "Esenbáci" zasahovali na Václaváku, zatkli i Dejdara

hrz
30. 4. 2015 14:35
Bíložluté vozy Veřejné bezpečnosti, muži v zelených uniformách, zmlácený živel a zatčený herec Martin Dejdar? Davy pulzující po Václavském náměstí byly z netradičního křtu nové knihy zmateny.
Esenbáci na Václaváku zmlátili živla a zatkli Dejdara | Video: hrz

Video - Mezi davy zmatených občanů a turistů pohybujících se po chodníku Václavského náměstí u hotelu Jalta vjely bíložluté vozy Veřejné bezpečnosti. Esenbáci zmlátili "nekalého živla" a přes protesty dívek zatkli herce Martina Dejdara. Důvod? Oba se účastnili "protirežimní akce".

Tou byl křest prvního dílu kontroverzní knihy Jiřího Zídka Bídníci.cz, s podtitulem Špinavé obrazy z dějin národa českého. Zídek, nakladatel David Laňka a další spoluorganizátoři pojali křest jako happening ve stylu retro a na chvíli vrátili staré pořádky.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy