VIDEO "Esenbáci" zasahovali na Václaváku, zatkli i Dejdara

hrz
30. 4. 2015 14:35
Zdroj foto: Zuzana Hronová Zdroj foto: Zuzana Hronová
Bíložluté vozy Veřejné bezpečnosti, muži v zelených uniformách, zmlácený živel a zatčený herec Martin Dejdar? Davy pulzující po Václavském náměstí byly z netradičního křtu nové knihy zmateny.
Esenbáci na Václaváku zmlátili živla a zatkli Dejdara | Video: hrz

Video - Mezi davy zmatených občanů a turistů pohybujících se po chodníku Václavského náměstí u hotelu Jalta vjely bíložluté vozy Veřejné bezpečnosti. Esenbáci zmlátili "nekalého živla" a přes protesty dívek zatkli herce Martina Dejdara. Důvod? Oba se účastnili "protirežimní akce".

Tou byl křest prvního dílu kontroverzní knihy Jiřího Zídka Bídníci.cz, s podtitulem Špinavé obrazy z dějin národa českého. Zídek, nakladatel David Laňka a další spoluorganizátoři pojali křest jako happening ve stylu retro a na chvíli vrátili staré pořádky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy