VIDEO To je na Oscara! Děti parodují slavné filmové hity

jaz
25. 2. 2014 20:00
Scénky z filmů nominovaných na Oscara přehrály děti po svém. Který z nich dostane Oscara?
Video: youtube

Video - Pokud někdo vynechal odhalení seznamu nominací na 86. ročník filmových cen Oscar, má příležitost osvěžit si, kdo bude o zlatou sošku vlastně bojovat.

Devět filmu, devět scén a malí herci, kteří se vžili do rolí svých slavnějších kolegů a v krátkém sestřihu představili, s čím jdou vlastně tvůrci na trh.

Kapitán Phillips, Ona, Špinavý trik, Vlk z Wall Street, Gravitace, 12 let v řetězech, Nebraska, Klub poslední naděje a Philomena budou již 2. března bojovat o zlatou sošku během slavnostního večera, kterým provede moderátorka Ellen DeGeneres.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 45 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy