Děsivá Godzilla nahání strach, na kina zaútočí v květnu

jaz
26. 2. 2014 11:03
Mnohokrát zpracovaný námět radioaktivního monstra půjde co nevidět do českých kin. Kromě řevu Godzilly pustili tvůrci do světa jako návnadu i očekávaný trailer.
Godzilla v akci | Video: Warner Bros

Video - Nový akční film Godzilla by měl být podle všeho věrnější japonské verzi z roku 1954, která je vůbec prvním filmem o zkázonosném pravěkém ještěrovi, kterého lidé svými jadernými pokusy probudili k životu.

Film společností Warner Bros a Legendary Pictures půjde do českých kin v polovině května letošního roku a v hlavních rolích se představí Aaron Taylor-Johnson, Ken Watanabe, Bryan Cranston, Elizabeth Olsen, Juliette Binoche, David Strathairn a další. Režie se ujal Gareth Edwards, známý svým snímkem Zakázaná zóna.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy