reklama
 
 

Číslo 5 žije v Pardubicích! Roboti a kouzla lákají na vědu

18. 6. 2015 12:51
Věda a technika dokáže děti fascinovat. | Video: Zuzana Hronová |  03:13
Podívejte se, jak věda dokáže chytnout i malé děti. Zvláště když jim 3D tiskárna vyrobí hračku a mává na ně robot "Číslo 5".

Pardubice - Univerzita Pardubice každoročně pořádá Vědecko-technický jarmark, kde student i akademici sedmi zdejších fakult ukazují veřejnosti,  zejména pak dětem, kouzla a taje vědy. Zájem je obrovský, fascinace dětí předváděnými vědeckými pokusy také.

Ve škole tyto žáčci možná nesnáší právě fyziku, chemii či matematiku. Tady však napjatě zírají na chod elektromotorů a jejich přeměnu elektrické energie na mechanickou práci, na 3D tiskárnu vyrábějící funkční součástky, hračky i sošky, na inkoustovou tiskárnu vyrobenou z lega, na pestrobarevné chemické pokusy a reakce či na tajemné fraktály skrývající v sobě stále se opakující stejné útvary.

K dovršení všeho na ně mává robot nápadně připomínající legendární Číslo 5 a pozoruje je svými senzory, jiný robot se zase za pomoci dětí snaží projet bludištěm. Zdálo se, že všichni odcházeli z jarmarku s jasným přesvědčením, že hned od zítřka se dají na vědeckou dráhu.

autor: Zuzana Hronová | 18. 6. 2015 12:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama