VIDEO Vyhrají Češi nad hokejisty USA? "Tak určitě"

mp
18. 2. 2014 21:03
Čeští hokejisté postoupili po výhře nad výběrem Slovenska do čtvrtfinále olympijského turnaje v Soči. Co chystá výběr trenéra Aloise Hadamczika na středeční zápas s USA?
Věří si čeští hokejisté na Američany? | Video: Youtube

Soči – Reprezentační výběr České republiky zvítězil 5:3 nad Slovenskem a o postup do semifinále se popere ve středečním zápase s hokejisty Spojených států.

Češi hned po utkání se Slovenskem prozradili, co na Amerčiny chystají. Věří si Eliáš, Plekanec, Pavelec a spol. na favority z USA? Postoupí přes tým Spojených států? Podívejte se na sestříhaný "rozhovor" s českými reprezentanty. Taktika je zřejmě jasná a pustup (skoro) jistý!

 

Právě se děje

před 40 minutami

Merkelová: Evropská unie musí vyjít z koronakrize jednotná a silnější

Hlavní prioritou začínajícího německého předsednictví Evropské unie bude, aby EU ze současné krize vyšla jednotná a silnější. Rychlé schválení balíku na pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovými omezeními je v zájmu všech zemí bloku. Europoslancům to ve středu řekla německá kancléřka Angela Merkelová, která v Bruselu představila zásadní cíle nadcházejícího půlročního předsednictví své země.

"Je klíčové, aby lidé v nejzasaženějších regionech mohli spoléhat na naši solidaritu. Je to i v našem zájmu," prohlásila kancléřka během své první návštěvy unijní metropole od vypuknutí pandemie. Německo podle ní v zásadě podporuje návrh Evropské komise, která chce mezi unijní země rozdělit 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun), jež si hodlá bezprecedentně vypůjčit na finančních trzích. Merkelová vyzvala lídry členských zemí, aby se nejpozději do konce července shodli na parametrech fondu, z něhož mají nejvíce čerpat koronavirem tvrdě postižené Itálie a Španělsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy