VIDEO Arabové mají talent: Uspěla blond Američanka!

30. 12. 2013 15:03
V arabském Talentu soutěžila Američanka, která překvapila skvělým hlasem i dokonalou dikcí tradičních písní. Přesto arabsky neumí a porotě nerozuměla ani závěrečné hodnocení.
Američanka Jennifer Grout získala druhé místo v talentové soutěži. | Video:

Mnohé překvapí, že i na Blízkém východě je populární talentová soutěž, která má kořeny ve Velké Británii. V Anglii byla v roce 2007 odvysílána poprvé a od té doby mají například i Arabové svůj talent.

Právě do orientu se nyní obrátily všechny zraky. V tamní soutěži, která se natáčela v Libanonu, totiž soutěžila třiadvacetiletá Američanka Jennifer Grout.

Porotu i diváky překvapila nejen svou národností a blond vlasy, ale i naprostou neznalostí tamního jazyka.

Proto také její první vteřiny na jevišti působily dosti nejistě. Nebylo tak vůbec jednoduché dostat na svou stranu porotu, které nebyla vůbec po chuti cizinka, která se v ryze arabském světě navíc hodlá prosadit díky tamním lidovým písním.

Její zpěv i arabština byly ale nakonec tak dokonalé, že porotě nezbývalo než odvážnou dívku poslat do dalšího kola. Tahle talentovaná zpěvačka, která hravě zvládla těžký hudební přednes, ale došla mnohem dál.

Byla velkou favoritkou na vítěze, ale možná právě kvůli svému původu skončila nakonec na druhém místě. Překonala ji totiž syrská taneční skupina SIMA.

Jennifer vystudovala v Montrealu klasickou hudbu a operu, před lety se ale zamilovala do orientální hudby a poté, co objevila v arabském světě uznávanou zpěvačku Umm Kulsúr, začala s hrou na loutnu odcestovala do Maroka, kde se svým zpěvem chvíli živila.

 

Právě se děje

Další zprávy