VIDEO Důchodkyně ohromila v Talentu akrobatickou salsou

jaz
15. 4. 2014 10:27
Na Ostrovech odstartovala další řada úspěšné soutěže Británie má talent a jedním z adeptů na vítězství je skoro osmdesátiletá tanečnice.
Paddy Jones
Paddy Jones | Foto: YouTube repro

Londýn – Paddy Jones si po pár vteřinách svého tanečního čísla s partnerem Nicem Espinozou vysloužila červený křížek od Simona Cowella, který tím dal jasně najevo, jak moc ho klasický tanec v podání postarší dámy nudí.

Bývalá zubní laborantka ale záhy přestala předstírat stařenku a dokázala, že se svou akrobatickou salsou rozhodně do soutěže Británie má talent patří.

Paddy je v 80 letech neuvěřitelně vitální
Paddy je v 80 letech neuvěřitelně vitální | Video: YouTube

Roznožky, vyhazování do vzduchu a další nebezpečné kousky zvládla Paddy s neuvěřitelnou lehkostí. Nedlouho po jejím vystoupení se ale ukázalo, že není žádnou rekreační tanečnicí.

Se svým partnerem jezdí po světě a vyhrává soutěže a dokonce je zapsaná i v Guinessově knize rekordů coby nejstarší tanečnice salsy na světě.

Mezi fanoušky se taky rozhořel spor, jestli by měla v Talentu pokračovat. Vyšlo totiž najevo, že se už v roce 2009 účastnila podobné soutěže ve Španělsku, kterou nakonec i vyhrála, což je v rozporu s pravidly.

Jak se ale vyjádřil majitel licence Británie má talent a jeden z porotců Simon Cowell, hodlá Paddy podpořit. "Je jí 80 let. Dejte jí šanci. Diváci rozhodnou," napsal na svém Twitteru Simon Cowell, kterému Paddy prý připomíná vlastní matku.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy