VIDEO Důchodkyně ohromila v Talentu akrobatickou salsou

jaz
15. 4. 2014 10:27
Na Ostrovech odstartovala další řada úspěšné soutěže Británie má talent a jedním z adeptů na vítězství je skoro osmdesátiletá tanečnice.
Paddy Jones
Paddy Jones | Foto: YouTube repro

Londýn – Paddy Jones si po pár vteřinách svého tanečního čísla s partnerem Nicem Espinozou vysloužila červený křížek od Simona Cowella, který tím dal jasně najevo, jak moc ho klasický tanec v podání postarší dámy nudí.

Bývalá zubní laborantka ale záhy přestala předstírat stařenku a dokázala, že se svou akrobatickou salsou rozhodně do soutěže Británie má talent patří.

Paddy je v 80 letech neuvěřitelně vitální
Paddy je v 80 letech neuvěřitelně vitální | Video: YouTube

Roznožky, vyhazování do vzduchu a další nebezpečné kousky zvládla Paddy s neuvěřitelnou lehkostí. Nedlouho po jejím vystoupení se ale ukázalo, že není žádnou rekreační tanečnicí.

Se svým partnerem jezdí po světě a vyhrává soutěže a dokonce je zapsaná i v Guinessově knize rekordů coby nejstarší tanečnice salsy na světě.

Mezi fanoušky se taky rozhořel spor, jestli by měla v Talentu pokračovat. Vyšlo totiž najevo, že se už v roce 2009 účastnila podobné soutěže ve Španělsku, kterou nakonec i vyhrála, což je v rozporu s pravidly.

Jak se ale vyjádřil majitel licence Británie má talent a jeden z porotců Simon Cowell, hodlá Paddy podpořit. "Je jí 80 let. Dejte jí šanci. Diváci rozhodnou," napsal na svém Twitteru Simon Cowell, kterému Paddy prý připomíná vlastní matku.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy