Vězeňský blok K6G. Cela, kde (si) vládnou homosexuálové

pej
24. 11. 2014 9:35
Homosexuální křídlo mužské věznice v Los Angeles dává vězňům pocit jistoty před hrozbou násilí.
Tak to vypadá v homosexuálním křídle věznice v LA | Video: Vimeo

Los Angeles - Městská vězniceLos Angeles vyřešila unikátním způsobem problematiku s násilím namířeným proti homosexuálním a transgender vězňům. Zřídila pro ně speciální křídlo, informoval zpravodajský server LA Weekly.

Křídlo K6G čítá celkem 400 lůžek a zájem o umístění je v současné době tak veliký, že dozorci musí dokonce ověřovat skutečnou sexuální orientaci vězňů.

"Tohle řešení nám dává možnost vyjádřit se svobodně a bez obav z násilí, které převládá v ostatních částech vězení," sdělují svoje pocity zdejší vězni.

Místo drog a cigaret podprsenky a šaty

Homosexuální blok je totiž místem bez rasových předsudků a rivality gangů. Muži se nemusí obávat násilí, ke kterému běžně dochází v ostatních částech věznice.

"V jiných blocích vězení se pašují drogy a cigarety. V naší části to byly spíš podprsenky a šaty," vypráví o zážitcích britský filmový producent a gay Duncan Roy, který strávil v K6G 89 dní.

Městská centrální věznice v Los Angeles patří s tisícovkou kamer a zhruba pětistovkou dozorců mezi největší na světě. Navzdory vysokým bezpečnostním opatřením zde často dochází k násilným činům a vraždám. Sedm dozorců bylo loni rovněž odsouzeno federálním soudem za použití nepřiměřeného násilí při výkonu práce.

Křídlo K6G losangeleské věznice je zcela unikátní v rámci celého amerického vězeňského systému a neexistuje v žádné z jednadvaceti městských věznic.  

Spojené státy mají více vězňů než například Čína nebo Rusko. Podle statistik bylo v amerických věznicích od roku 2010 zavřeno více než 1,6 milionu lidí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

Další zprávy