Vězeňský blok K6G. Cela, kde (si) vládnou homosexuálové

pej
24. 11. 2014 9:35
Homosexuální křídlo mužské věznice v Los Angeles dává vězňům pocit jistoty před hrozbou násilí.
Tak to vypadá v homosexuálním křídle věznice v LA | Video: Vimeo

Los Angeles - Městská vězniceLos Angeles vyřešila unikátním způsobem problematiku s násilím namířeným proti homosexuálním a transgender vězňům. Zřídila pro ně speciální křídlo, informoval zpravodajský server LA Weekly.

Křídlo K6G čítá celkem 400 lůžek a zájem o umístění je v současné době tak veliký, že dozorci musí dokonce ověřovat skutečnou sexuální orientaci vězňů.

"Tohle řešení nám dává možnost vyjádřit se svobodně a bez obav z násilí, které převládá v ostatních částech vězení," sdělují svoje pocity zdejší vězni.

Místo drog a cigaret podprsenky a šaty

Homosexuální blok je totiž místem bez rasových předsudků a rivality gangů. Muži se nemusí obávat násilí, ke kterému běžně dochází v ostatních částech věznice.

"V jiných blocích vězení se pašují drogy a cigarety. V naší části to byly spíš podprsenky a šaty," vypráví o zážitcích britský filmový producent a gay Duncan Roy, který strávil v K6G 89 dní.

Městská centrální věznice v Los Angeles patří s tisícovkou kamer a zhruba pětistovkou dozorců mezi největší na světě. Navzdory vysokým bezpečnostním opatřením zde často dochází k násilným činům a vraždám. Sedm dozorců bylo loni rovněž odsouzeno federálním soudem za použití nepřiměřeného násilí při výkonu práce.

Křídlo K6G losangeleské věznice je zcela unikátní v rámci celého amerického vězeňského systému a neexistuje v žádné z jednadvaceti městských věznic.  

Spojené státy mají více vězňů než například Čína nebo Rusko. Podle statistik bylo v amerických věznicích od roku 2010 zavřeno více než 1,6 milionu lidí.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy