Vězeňský blok K6G. Cela, kde (si) vládnou homosexuálové

pej
24. 11. 2014 9:35
Homosexuální křídlo mužské věznice v Los Angeles dává vězňům pocit jistoty před hrozbou násilí.
Tak to vypadá v homosexuálním křídle věznice v LA | Video: Vimeo

Los Angeles - Městská vězniceLos Angeles vyřešila unikátním způsobem problematiku s násilím namířeným proti homosexuálním a transgender vězňům. Zřídila pro ně speciální křídlo, informoval zpravodajský server LA Weekly.

Křídlo K6G čítá celkem 400 lůžek a zájem o umístění je v současné době tak veliký, že dozorci musí dokonce ověřovat skutečnou sexuální orientaci vězňů.

"Tohle řešení nám dává možnost vyjádřit se svobodně a bez obav z násilí, které převládá v ostatních částech vězení," sdělují svoje pocity zdejší vězni.

Místo drog a cigaret podprsenky a šaty

Homosexuální blok je totiž místem bez rasových předsudků a rivality gangů. Muži se nemusí obávat násilí, ke kterému běžně dochází v ostatních částech věznice.

"V jiných blocích vězení se pašují drogy a cigarety. V naší části to byly spíš podprsenky a šaty," vypráví o zážitcích britský filmový producent a gay Duncan Roy, který strávil v K6G 89 dní.

Městská centrální věznice v Los Angeles patří s tisícovkou kamer a zhruba pětistovkou dozorců mezi největší na světě. Navzdory vysokým bezpečnostním opatřením zde často dochází k násilným činům a vraždám. Sedm dozorců bylo loni rovněž odsouzeno federálním soudem za použití nepřiměřeného násilí při výkonu práce.

Křídlo K6G losangeleské věznice je zcela unikátní v rámci celého amerického vězeňského systému a neexistuje v žádné z jednadvaceti městských věznic.  

Spojené státy mají více vězňů než například Čína nebo Rusko. Podle statistik bylo v amerických věznicích od roku 2010 zavřeno více než 1,6 milionu lidí.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy