Kutilka se pustila do rekonstrukce terasy. Úžasná proměna ji vyšla sotva na pár tisíc

21. 9. 2020 9:10
Nápojový vozík koupila z druhé ruky za tisícovku a sama si ho upravila podle svých představ. Křesla koupila už na konci minulé sezony ve výprodeji a i židle se stolem ji podobným způsobem vyšly na poloviční cenu. 28leté Taře Wardové, která žije ve West Greenu v Londýně, se podařilo zvelebit maličký kousek zahrady před svým bytem tak, že na sociální sítích sklízí stovky obdivných reakcí.
Úžasná rekonstrukce maličké terasy vyšla sotva na pár tisíc | Video: Instagram/Ahintofluxe

Už když Tara v bytě bydlela jen v nájmu, hledala inspiraci, jak by mohla maličkou předzahrádku využít. S rekonstrukcí začal hned, jakmile si nemovitost pořídila do osobního vlastnictví. Travnatá plocha tu ale byla příliš malá na to, aby se zde dal udržet trávník, a tak sem Tara nechala položit keramické zahradní dlaždice, což představovalo největší investici, v přepočtu asi 30 tisíc korun. Další vybavení včetně posezení, křesel, osvětlení, doplňků a květin vyšlo majitelku bytu v přepočtu asi na 11 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy