Při menstruaci by měly ženy odpočívat, tvrdí Dagmar Kožinová

Magazín Magazín
3. 9. 2014 7:54
Podívejte se, koho si na 3. září pozval Jan Kraus do své show na Primě.
Podívejte se na pozvánku na Show Jana Krause. Celou vysílá ve středu večer po 21. hodině televize Prima. | Video:

Video – Dagmar Kožinová je autorkou projektu Ženské cykly, který pomáhá v ženách probudit uvědomění a vnitřní sílu. Usiluje o to, aby ženy milovaly vlastní tělo a žily s ním v souladu. I když mají zrovna periodu.

Jan Kraus
Jan Kraus | Foto: Prima

"Ne všechny ženy vnímají menstruaci jako čas odpočinku a většinou se i při menstruaci snaží podávat výkon, pracovat a starat se o rodinu," řekla Dagmar Kožinová v Show Jana Krause, kde menstruační cykly přirovnala k životním fázím.

Kožinová vysvětlila, co ji k tomu vedlo – její manažerská pozice, která u žen prý vede k tomu, že se snaží vyrovnat mužům, ale vždy narazí na to, že to nejde, právě kvůli menstruaci a menstruačnímu cyklu. Moderátor byl zjevně lehce nervózní a postupně svými dotazy odkrýval jedno z mála posledních společenských tabu: "Třeba krev v reklamách je modrá, ne červená, to pak může nějakého nezkušeného mladíka zmást…"

Jan Kraus přivátá dnes v 21:35 na Primě dále fotbalového trenéra Františka Straku, který v současnosti vede slovenský klub Slovan Bratislava, a herce Martina Donutila, talentovaného syna Miroslava Donutila.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Poslance Volného si kvůli příspěvku na Facebooku předvolá policie

Nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, si policie předvolá k podání vysvětlení kvůli příspěvku na jeho facebookovém profilu. V něm stojí, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu, což je experimentální lék proti covidu. Součástí spiknutí má být podle jeho příspěvku vražda několika pacientů. Policejní mluvčí Kateřina Rendlová serveru Seznam Zprávy sdělila, že se Volný mohl podle policie dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal Volný do příspěvku na Facebooku.

Policie na Twitteru v úterý uvedla, že si pisatele předvolává k podání vysvětlení. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," uvedla policie. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy