Při menstruaci by měly ženy odpočívat, tvrdí Dagmar Kožinová

Magazín Magazín
3. 9. 2014 7:54
Podívejte se, koho si na 3. září pozval Jan Kraus do své show na Primě.
Podívejte se na pozvánku na Show Jana Krause. Celou vysílá ve středu večer po 21. hodině televize Prima. | Video:

Video – Dagmar Kožinová je autorkou projektu Ženské cykly, který pomáhá v ženách probudit uvědomění a vnitřní sílu. Usiluje o to, aby ženy milovaly vlastní tělo a žily s ním v souladu. I když mají zrovna periodu.

Jan Kraus
Jan Kraus | Foto: Prima

"Ne všechny ženy vnímají menstruaci jako čas odpočinku a většinou se i při menstruaci snaží podávat výkon, pracovat a starat se o rodinu," řekla Dagmar Kožinová v Show Jana Krause, kde menstruační cykly přirovnala k životním fázím.

Kožinová vysvětlila, co ji k tomu vedlo – její manažerská pozice, která u žen prý vede k tomu, že se snaží vyrovnat mužům, ale vždy narazí na to, že to nejde, právě kvůli menstruaci a menstruačnímu cyklu. Moderátor byl zjevně lehce nervózní a postupně svými dotazy odkrýval jedno z mála posledních společenských tabu: "Třeba krev v reklamách je modrá, ne červená, to pak může nějakého nezkušeného mladíka zmást…"

Jan Kraus přivátá dnes v 21:35 na Primě dále fotbalového trenéra Františka Straku, který v současnosti vede slovenský klub Slovan Bratislava, a herce Martina Donutila, talentovaného syna Miroslava Donutila.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Lesy ČR dostaly výjimku na kácení v Boubínském pralese, ale odvolaly se. Nesouhlasí s podmínkami

Státní podnik Lesy České republiky se odvolal proti výjimce, kterou mu Správa CHKO Šumava stanovila možné těžební zásahy a asanaci kůrovcového dřeva v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. "S podmínkami vydané výjimky nesouhlasíme. Proto jsme se odvolali k ministerstvu životního prostředí," řekla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. K důvodům odvolání se nevyjádřila. Lesy žádaly o výjimku proto, aby mohly v rezervaci "efektivně zasahovat" proti kůrovci. 

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Ostravský Jánoš dostal za facku Součkovi třízápasový trest

Ostravský záložník Adam Jánoš dostal od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace trest na tři soutěžní utkání za vyloučení po facce opavskému Filipu Součkovi v pátečním zápase 18. kola nejvyšší soutěže.

Souček při slezském derby (0:0) Jánoše ve 40. minutě kousek za polovinou hřiště složil na zem zápasnickým způsobem, ostravský hráč poté neudržel nervy a vleže soupeře udeřil do obličeje. Sudí Ondřej Berka nejprve Jánošovi udělil druhou žlutou kartu, ale po intervenci videorozhodčího a přezkoumání situace mu za facku ukázal rovnou červenou kartu.

Jánoš si už v letošním roce nezahraje. Ostravě bude chybět v ligových zápasech proti Bohemians 1905, dalšímu pražskému týmu Spartě a Slovácku, proti kterému Baník v únoru zahájí jarní část sezony.

Sparta dostala pokutu 50 tisíc korun za fanoušky, kteří v domácím utkání s Českými Budějovicemi používali pyrotechniku. Slavia za obdobné nesportovní chování svých příznivců v Olomouci zaplatí 25 tisíc korun.

Disciplinárka udělila druholigovému Brnu trest 70 tisíc korun za to, že fanoušci Zbrojovky v Pardubicích vedle používání pyrotechniky po zápase vnikli na hrací plochu. Východočeši za porušení povinností pořádajícího klubu zaplatí 40 tisíc korun.

Po čtvrté žluté kartě v ligové sezoně dostali automatický trest na jeden duel příbramský Soufiane Dramé, Adnan Džafič ze Zlína, slávista Josef Hušbauer, karvinský Gigli Ndefe a Tomáš Smola z Ostravy.

před 23 minutami

Američtí demokraté už připravují znění ústavní žaloby na Trumpa

Američtí demokraté zahajují přípravu konkrétního znění ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. V projevu k národu to ve čtvrtek oznámila předsedkyně Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Nancy Pelosiová. Její slova potvrzují spekulace médií, že Sněmovna by o impeachmentu mohla hlasovat ještě do konce roku. Verdikt by pak vynesl Senát ovládaný Trumpovými republikány. "Demokracie je v sázce," varovala Pelosiová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy