Umělec fotí lidi v pytlech. Chce podpořit bezpečný sex

pej
9. 5. 2014 8:00
Japonský fotograf vyfotil nahé lidi v plastovém vaku. Snažil se tak podpořit prodej a použití kondomů.
Podívejte se na reklamní kampaň japonského obchodu | Video: YouTube

Video - Japonský obchod Condomania specializovaný na prodej kondomů přišel s novou reklamou se sloganem Zachovejte lásku, použijte kondom.

Ke spolupráci přizval fotografa a vizuálního umělce Hala, který nafotil sérii netradičních snímků. Zachytil na nich nahé figuranty v intimních pozicích a vtěsnal je do průhledných plastových pytlů, aby kompozice co nejvěrněji připomínala kondom.

"Lidská bytost není sama o sobě kompletní. To nastane, až když se sejde s jinou a budou k sobě opravdu blízko. Proto jsem je zabalil dohromady," vysvětlit fotograf svoje pohnutky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy