Moderátor rušil želvy při sexu. Samec ho pak komicky naháněl

ČTK Magazín ČTK, Magazín
25. 3. 2015 14:10
Naštvaný želví samec se rozhodl na narušitele zaútočit, záznam nejpomalejší honičky v historii vidělo téměř pět milionů lidí.
Nejpomalejší - a možná i nejkomičtější - honička v historii... | Video: YouTube

Londýn/Victoria - Není dobré rušit želvy oddávající se sexu. To je lekce, kterou zjistil moderátor televizního pořadu natáčeného pro kanál National Geografic Paul Rose, informoval zpravodajský server news.com au.

Během pobytu na Seychelách s kameramanem narazili na pár želv obrovských ve velmi intimní chvilce. "Procházeli jsme po ostrově a uslyšeli hlasité, rytmické bručení vycházející z hustého křoví," řekl Rose novinářům. "Velmi nás potěšilo, když jsme zjistili, že to jsou dvě pářící se želvy obrovské - úžasná věc, jakou můžete v přírodě vidět," dodal.

"Udělal jsem to, co v tu chvíli bylo samozřejmé - společně s naším producentem Neulem Gelinasem jsme si tiše sedli do trávy a skoro jsme ani nedýchali, abychom je nerušili."

Ale želvy si jich přece jen všimly. Rozčílený samec vyrazil proti nim, frkal a plival. Rose začal v panice ustupovat, ale želví samec se nehodlal vzdát a pronásledoval narušitele svého soukromí v tom, co by se dalo popsat jako nejpomalejší - a možná i nejkomičtější - honička v historii.

Záznam incidentu se na YouTube stal velkým hitem - za necelý týden nasbíral téměř čtyři a půl milionu zhlédnutí.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ventilátor CoroVent získal povolení k provozu, distribuce do nemocnic může začít

Plicní ventilátor CoroVent získal od ministerstva zdravotnictví povolení k prodeji a použití jako zdravotnický prostředek. Ve čtvrtek tedy může začít jeho distribuce do nemocnic. Přístroj vyvinutý na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze a vyráběný formou MICo Medical má fungovat jako nouzový ventilátor pro pacienty postižené respiračním selháním v důsledku onemocnění COVID-19.

V současné době je k dispozici 182 kusů vyrobených ventilátorů, které byly financovány ze sbírky občanů a firem. ČVUT odhaduje, že na základě informací z nemocnic jich bude pro využití ve druhé vlně koronavirové pandemie třeba vyrobit ještě asi 450 kusů.

Zdroj: Domácí
Další zprávy