Moderátor rušil želvy při sexu. Samec ho pak komicky naháněl

ČTK Magazín ČTK, Magazín
25. 3. 2015 14:10
Naštvaný želví samec se rozhodl na narušitele zaútočit, záznam nejpomalejší honičky v historii vidělo téměř pět milionů lidí.
Nejpomalejší - a možná i nejkomičtější - honička v historii... | Video: YouTube

Londýn/Victoria - Není dobré rušit želvy oddávající se sexu. To je lekce, kterou zjistil moderátor televizního pořadu natáčeného pro kanál National Geografic Paul Rose, informoval zpravodajský server news.com au.

Během pobytu na Seychelách s kameramanem narazili na pár želv obrovských ve velmi intimní chvilce. "Procházeli jsme po ostrově a uslyšeli hlasité, rytmické bručení vycházející z hustého křoví," řekl Rose novinářům. "Velmi nás potěšilo, když jsme zjistili, že to jsou dvě pářící se želvy obrovské - úžasná věc, jakou můžete v přírodě vidět," dodal.

"Udělal jsem to, co v tu chvíli bylo samozřejmé - společně s naším producentem Neulem Gelinasem jsme si tiše sedli do trávy a skoro jsme ani nedýchali, abychom je nerušili."

Ale želvy si jich přece jen všimly. Rozčílený samec vyrazil proti nim, frkal a plival. Rose začal v panice ustupovat, ale želví samec se nehodlal vzdát a pronásledoval narušitele svého soukromí v tom, co by se dalo popsat jako nejpomalejší - a možná i nejkomičtější - honička v historii.

Záznam incidentu se na YouTube stal velkým hitem - za necelý týden nasbíral téměř čtyři a půl milionu zhlédnutí.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy