Trump omilostnil svátečního krocana i jeho náhradníka. O volbách nepadlo jediné slovo

Magazín ČTK Magazín, ČTK
25. 11. 2020 9:48
Americký prezident Donald Trump splnil jednu z posledních tradic a omilostnil krocana, který ve čtvrtek na Den díkůvzdání ve většině amerických domácností skončí coby slavností pokrm. Kromě téměř dvacetikilového krocana jménem Kukuřice věnoval Trump život i jeho náhradníkovi jménem Klas.
Trump možná omilostní svého exporadce, zatím omilostnil svátečního krocana | Video: Reuters

"Kukuřice, tímto ti dávám plnou milost," řekl Trump při ceremonii v Růžové zahradě Bílého domu. "Den díkuvzdání je zvláštní den pro krocany. Ovšem ne příliš dobrý, když o tom člověk přemýšlí," dodal s rukou vztyčenou nad bílým opeřencem.

I po třech týdnech od prezidentských voleb Donald Trump odmítá uznat vítězství svého demokratického rivala Joea Bidena a v několika státech napadá soudními žalobami legitimitu voleb. Až do pondělka se Trumpova vláda zdráhala zahájit proces předání moci nové Bidenově administrativě.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 57 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy