Mladíci zachránili umírající želvu. Dali jí umělé dýchání

Magazín Magazín
9. 6. 2015 14:38
Účastníci reality show zachránili želvu z rybářské sítě a zachránili jí umělým dýcháním život.
Podívejte se, jak trojice mladíků zachránila želvu. | Video: YouTube

Video - Tři účastníci americké reality show The Island zachránili mořskou želvu zachycenou ve ztracených rybářských sítích. Protože nedýchala, snažili se ji přivést k životu pomocí umělého dýchání. Podařilo se!

"Přísahal bych, že je mrtvá. Najednou se ale začala hýbat a zamířila do moře," řekl s úlevou jeden z nich.

Reality show The Island americké televizní stanice NBC je inspirována stejnojmenným britským pořadem, který měl premiéru loni v květnu na Channel 4. Skupinka soutěžících žije po dobu dvou měsíců na opuštěném ostrově, po celou dobu se natáčí na kameru a snaží se najít jídlo a prostředky k přežití.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Armádní síly v Súdánu obléhaly dům premiéra, ulice Chartúmu zablokovali demonstranti

Neznámé armádní síly v Súdánu uvrhly premiéra Abdalláha Hamduka do domácího vězení poté, co obléhaly jeho dům, informovala agentura Reuters s odvoláním na súdánskou televizi. Vojáci podle súdánské televize zadrželi také několik politických představitelů včetně čtyř ministrů. Agentura AFP uvedla, že ulice hlavního města Chartúmu zablokovali demonstranti.

Mezi zadrženými je také člen súdánské suverénní rady, nejvyššího orgánu v zemi, který je složen ze zástupců armády a vůdců občanské společnosti. Zatčen byl rovněž premiérův mediální poradce, uvádí Reuters s odkazem na své zdroje.

Súdánské profesní sdružení, organizace zastřešující několik odborových svazů, vyzvalo občany, aby vyšli do ulic, a protestovali tak proti možnému armádnímu převratu. Stejná organizace, která je zároveň hlavním prodemokratickým hnutím v zemi, také podle agentury AP informovala, že po celém Súdánu  dochází k výpadkům mobilního signálu a internetu.

V zemi narůstalo napětí od doby, kdy v září súdánské úřady oznámily, že zmařily pokus o převrat, který naplánovali stoupenci svrženého prezidenta Umara Bašíra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy