Mladíci zachránili umírající želvu. Dali jí umělé dýchání

Účastníci reality show zachránili želvu z rybářské sítě a zachránili jí umělým dýcháním život.
Podívejte se, jak trojice mladíků zachránila želvu. | Video: YouTube

Video - Tři účastníci americké reality show The Island zachránili mořskou želvu zachycenou ve ztracených rybářských sítích. Protože nedýchala, snažili se ji přivést k životu pomocí umělého dýchání. Podařilo se!

"Přísahal bych, že je mrtvá. Najednou se ale začala hýbat a zamířila do moře," řekl s úlevou jeden z nich.

Reality show The Island americké televizní stanice NBC je inspirována stejnojmenným britským pořadem, který měl premiéru loni v květnu na Channel 4. Skupinka soutěžících žije po dobu dvou měsíců na opuštěném ostrově, po celou dobu se natáčí na kameru a snaží se najít jídlo a prostředky k přežití.  

 

Právě se děje

před 19 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy