Svět zasáhla "hobitománie", Středozemě má i svoje aerolinky

mp
8. 12. 2013 21:03
Novozélandské aerolinky lákají na cestu do Středozemě a baví tím celý internet.
Video: Youtube

Video - Fantasy trilogie Hobit vznikla podobně jako Pán prstenů na Novém Zélandě, čehož šikovně využily ve svém reklamním spotu Air New Zeland. Klip se rázem stal virálním hitem a do dnešního dne zaznamenal přes dva miliony zhlédnutí.

Novozélandské aerolinky zvolily podobnou kampaň již před rokem, kdy v rámci premiéry prvního dílu Hobita pobavily přes 12 milionů uživatelů YouTube videem o bezpečnosti. 

Hobit s podtitulem Šmakova dračí poušť si odbyl světovou premiéru 2. prosince a během pár dnů dorazí i do českých kin. V hlavních rolích se představí Martin Freeman, Ian McKellen či Orlando Bloom. Režie se opět ujal Peter Jackson. Premiéra závěrečného dílu Hobit: Tam a zase zpátky je naplánovaná na prosinec 2014.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy