reklama
 
 

Láska za časů rakoviny. Oženil se pár hodin před smrtí

1. 7. 2014 8:39
Příběh mladého páru, který se rozhodl navzdory smrtelné diagnóze uspořádat svatbu, dojímá internet. Dosud zhlédlo video ze svatebního dne devět milionů lidí.

Manila – Vztah Rowdena Go-Pangcoga a Leizel Lequigan začal poprvé na večírku v roce 2009. Oba se těšili na společnou budoucnost a rodinu, což se jim také vyplnilo, o pár let později se jim narodila zdravá holčička Zakiah Rowzel.

Svůj vztah hodlali oficiálně zpečetit 8. července, přesně na 30. Rowdenovy narozeniny. V květnu loňského roku si ale po vleklých potížích vyslechl vážnou diagnózu. Jednalo se o čtvrté stadium rakoviny jater.

Rowdenův stav se začal radikálně zhoršovat a jeho jediný sen, vzít si svou přítelkyni, se zdál neuskutečnitelný. Nebylo totiž možné ho v tomto stavu přivést do kostela.

Při jedné návštěvě se ale Rowden a Leizel rozhodli, že nebudou čekat a bez příprav se vezmou přímo v nemocnici. Rodina jim pak pomohla svatbu během pár hodin zorganizovat a 10. června se ve velkém sále General Hospital za přítomnosti duchovního i nemocničního personálu nakonec vzali.

"Naše rodina by ráda poděkovala hlavně Ježíši Kristu za tento velmi inspirující příběh. A také za to, že nám dal dostatek času dát Rowdenovi to, po čem toužil, a ukázat mu, jak moc jsme ho milovali," napsal ke zveřejněnému videu bratr novomanžela. Rowden několik hodin po svatbě podlehl rakovině.

autor: jaz | 1. 7. 2014 8:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama