reklama
 
 

Strie, povadlé prsy i bříška. Tak "ničí" porod ženské tělo

14. 5. 2014 8:00
Americká fotografka chce změnit pohled na ženské tělo, které se v průběhu života radikálně mění. Učí tak ženy, aby byly na tyto modifikace hrdé.

Tucson (Arizona) – Umělkyně Jade Beall se během těhotenství začala cítit špatně, měla nízké sebevědomí a po porodu chtěla jediné, zhubnout. Takto nespokojená sama se sebou ale pochopila, že se proměnila a stala se z ní matka.

Proto publikovala na sociální síti svůj portrét, na kterém polonahá kojí svého malého syna. Snímek okamžitě lidé sdíleli a o fotografku se začala zajímat média. Jade se tak rozhodla, že ve zdravé sebedůvěře podpoří i další ženy, a rozjela projekt, jehož vyvrcholením je vydání knihy fotografií s názvem The Bodies of Mothers: A Beautiful Body Project.

Stovky žen se svlékly a ukázaly své těhotenství, strie, povadlé prsy a bříška, za která se při dnešním pohledu na krásu musely stydět. "Potřebuji dobrovolníky, kteří se cítí pohodlně a nemají problém ukázat se. To ale neznamená, že bych nechtěla bránit čest své sestry, která nechce předvést svou kůži. Chci jen ukázat krásný příběh vaší kůže," řekla fotografka pro Huffington Post.

Do knihy se tak dostaly ženy všech věkových kategorií, proporcí i etnik, aby dokázaly krásu různorodosti i svých těl, která změnilo mateřství.

O knihu, která vyšla symbolicky 11. května na Den matek, byl velký zájem. Během příprav totiž Jade sbírala na projekt peníze prostřednictvím Kickstarter (platforma na financování projektů, pozn. red.), kam jí lidé poslali celých 60 tisíc dolarů, což je třikrát více, než původně žádala.

autor: jaz | 14. 5. 2014 8:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama