Strie, povadlé prsy i bříška. Tak "ničí" porod ženské tělo

jaz
14. 5. 2014 8:00
Americká fotografka chce změnit pohled na ženské tělo, které se v průběhu života radikálně mění. Učí tak ženy, aby byly na tyto modifikace hrdé.
A Beautiful Body Project
A Beautiful Body Project | Foto: Jade Beall / www.jadebeall.com

Tucson (Arizona) – Umělkyně Jade Beall se během těhotenství začala cítit špatně, měla nízké sebevědomí a po porodu chtěla jediné, zhubnout. Takto nespokojená sama se sebou ale pochopila, že se proměnila a stala se z ní matka.

Proto publikovala na sociální síti svůj portrét, na kterém polonahá kojí svého malého syna. Snímek okamžitě lidé sdíleli a o fotografku se začala zajímat média. Jade se tak rozhodla, že ve zdravé sebedůvěře podpoří i další ženy, a rozjela projekt, jehož vyvrcholením je vydání knihy fotografií s názvem The Bodies of Mothers: A Beautiful Body Project.

Každé tělo ženy vypráví příběh.
Každé tělo ženy vypráví příběh. | Video: YouTube

Stovky žen se svlékly a ukázaly své těhotenství, strie, povadlé prsy a bříška, za která se při dnešním pohledu na krásu musely stydět. "Potřebuji dobrovolníky, kteří se cítí pohodlně a nemají problém ukázat se. To ale neznamená, že bych nechtěla bránit čest své sestry, která nechce předvést svou kůži. Chci jen ukázat krásný příběh vaší kůže," řekla fotografka pro Huffington Post.

Do knihy se tak dostaly ženy všech věkových kategorií, proporcí i etnik, aby dokázaly krásu různorodosti i svých těl, která změnilo mateřství.

O knihu, která vyšla symbolicky 11. května na Den matek, byl velký zájem. Během příprav totiž Jade sbírala na projekt peníze prostřednictvím Kickstarter (platforma na financování projektů, pozn. red.), kam jí lidé poslali celých 60 tisíc dolarů, což je třikrát více, než původně žádala.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy