Ondřej Sokol režisérem. Film Krásno je vražednou komedií

18. 12. 2013 16:33
Herec a divadelní režisér Ondřej Sokol si střihl svou filmovou prvotinu. Nový snímek Krásno je částečnou sondou do jeho dětství, přestože se jedná o detektivní komedii.
Video:

Krásno je přehrada u Šumperka, kde se narodil jak režisér filmu, tak i jeho hlavní hrdinové. Kamarádi z dětství Michal s Adamem se po dvaceti letech vrací zpátky do svého rodiště, aby vyšetřili záhadnou smrt matky jednoho z nich.

Podezření padá na otce, který však před příjezdem svého syna umírá. Oběma mužům nezbývá než skládat dohromady domněnky a podezření bez jakéhokoli smítka důkazu.

V hlavních rolích černé komedie se vedle režiséra objeví i jeho přítel a rodák ze Šumperka Martin Finger, jehož vzpomínky také přispěly ke tvorbě scénáře.

Debut Ondřeje Sokola bude mít v kinech premiéru 30. ledna 2014.

V dalších rolích se objeví například David Matásek, Karel Roden, Nina Divíšková, Michal Suchánek a další.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy