Ondřej Sokol režisérem. Film Krásno je vražednou komedií

18. 12. 2013 16:33
Herec a divadelní režisér Ondřej Sokol si střihl svou filmovou prvotinu. Nový snímek Krásno je částečnou sondou do jeho dětství, přestože se jedná o detektivní komedii.
Video:

Krásno je přehrada u Šumperka, kde se narodil jak režisér filmu, tak i jeho hlavní hrdinové. Kamarádi z dětství Michal s Adamem se po dvaceti letech vrací zpátky do svého rodiště, aby vyšetřili záhadnou smrt matky jednoho z nich.

Podezření padá na otce, který však před příjezdem svého syna umírá. Oběma mužům nezbývá než skládat dohromady domněnky a podezření bez jakéhokoli smítka důkazu.

V hlavních rolích černé komedie se vedle režiséra objeví i jeho přítel a rodák ze Šumperka Martin Finger, jehož vzpomínky také přispěly ke tvorbě scénáře.

Debut Ondřeje Sokola bude mít v kinech premiéru 30. ledna 2014.

V dalších rolích se objeví například David Matásek, Karel Roden, Nina Divíšková, Michal Suchánek a další.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy