Proměna pražského bezdomovce: Nákupy v Pařížské a Hilton

jaz
17. 3. 2014 9:11
Pražský bezdomovec zažil den plný překvapení. V jednu chvíli byl na ulici, vzápětí dostal šanci strávit noc v luxusním hotelu.
Pavel Podola
Pavel Podola | Foto: YouTube

Praha - Pavel Podola z Prahy se před lety živil jako projektant, jak ale sám tvrdí, odchodem do důchodu pro něj začalo nelehké období a on skončil na ulici.

"Mrzí mě to, nemyslete si, že nad tím nepřemýšlím. A že nemám výčitky svědomí, ale ten zlom prostě přišel a dostat se z toho zlomu ven, je problém," vysvětluje na videu pan Podola s tím, že se alespoň snaží chodit čistý a neopíjet se.

Vystudovaný inženýr nyní dostal možnost alespoň na jeden den zažít, jaké by to bylo, stát se "bohatým" mužem.

V pražském butiku jej oblékli do luxusního obleku, vychutnal si jídlo v drahé restauraci, nechal se ostříhat, oholit - a hned by v něm málokdo hledal člověka bez domova.

Tohle vše ale nebylo pouze nezištné a dobročinné gesto. Celou proměnu totiž zaznamenávala kamera pro pořad moderátora Kamila Bartošky alias Kazmy.

"Dnes stojím v mladém věku nohama pevně na zemi a mám možnost se ze své teplé postele každé ráno svobodně rozhodnout, co budu ten den dělat a na které části planety to bude. Byla to pro mě tehdá velká motivace. Dnes to vracím zpět," vysvětlil moderátor na svém facebookovém profilu, proč se do projektu pustil.

 

Právě se děje

před 34 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy