Sprostá a pomalá. Proč českou tenistku napomínají sudí?

Magazín Magazín, TZ
29. 10. 2014 10:08
Hlavními hosty v Show Jana Krause budou zpěvák a herec Ondřej Havelka, tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová a tanečnice Ranya Malovičová.
Úspěšná česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová se letos posunula ve světovém žebříčku do první třicítky. „Je to pro mě veliká odměna. Jsem pyšná na to, že jsem tam, kde jsem.“ | Video: Prima FTV

Praha – Herec a zpěvák Ondřej Havelka je známý milovník jazzu, swingu a prvorepublikové kultury. Při příležitosti svých 60. narozenin vydal netradiční album, na kterém se objeví elektroswingové předělávky.

Ondřej Havelka
Ondřej Havelka | Foto: Prima FTV

"Jsem strašně rád, že se rozšířila fáma, že je mi šedesát. Protože mně je samozřejmě míň, ale já jsem potřeboval, aby mě konečně lidi začali brát vážně," komentuje s nadsázkou Havelka své jubileum.

Důvod slavit má i známá česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová, která se letos posunula do první třicítky ve světovém žebříčku. "Je to pro mě veliká odměna. Jsem pyšná na to, že jsem tam, kde jsem," tvrdí tenistka známá pro svůj ostrý slovník. V Show Jana Krause prozradila, proč si na ni rozhodčí zasedli a za co ji nejčastěji napomínají.

Ranya Malovičová
Ranya Malovičová | Foto: Prima FTV

Jan Kraus si do své show pozval i orientální tanečnici Ranyu Malovičovou, která pochází ze Slovenska a vystudovala institut politických věd v Paříži. Hovoří plynule pěti jazyky, kromě jiného i arabsky, nicméně z profesního hlediska dala přednost tanci, který miluje odmalička. „Miluji pohyb, nádherné kostýmy a mám v sobě samozřejmě i špetku exhibicionismu, bez kterého to nejde,“ vysvětluje své nadšení pro orientální tanec. V rámci své choreografie má jeden specifický prvek, "třesením" se dostane ze stoje do dřepu a zpět.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 29. října ve 21.35 na Primě.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Rusko zahájilo trestní stíhání kvůli odstranění Koněvovy sochy

Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání kvůli odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Podle agentury TASS to v pátek oznámila mluvčí výboru Světlana Petrenková. Radnice Prahy 6 sochu nechala odstranit minulý pátek.

Ruská diplomacie ve čtvrtek záležitost označila za zločin, který nezůstane bez odpovědi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy