Potměšil: S Chýlkovou je radost hrát, ale háže po mně boty

10. 9. 2014 9:44
Zdroj foto: Externí Zdroj foto: Externí
Podívejte se, koho si na 10. září pozval Jan Kraus do své show na Primě.
Jan Potměšil v Show Jana Krause | Video: Prima FTV

Video – Moderátor Jan Kraus si jako prvního hosta pozval do své show herce Jana Potměšila. Uvolnil mu místo za svým stolem a sám si sedl na pohovku. "Chceme dát najevo, že jsme bezbariérový pořad," prohlásil.

Připomněli si okolnosti Potměšilova úrazu před pětadvaceti lety. "Tři měsíce jsem byl tehdy v hlubokém bezvědomí a nedávno jsem se dozvěděl, že mé tehdejší šance na přežití byly kolem sedmi procent," přiznal Jan Potměšil.

Řeč se stočila i na inscenaci divadla Studio DVA Hlava v písku, v níž Jan Potměšil hraje mimo jiné s Ivanou Chýlkovou. "To je můj úděl, já se tu pořád jako blbej vyptávám nějakých chlapů, jak se jim hraje s mojí ženou," vtipkoval Jan Kraus.

"Botu už po mně hodila, ale je radost s ní hrát," reagoval s úsměvem Jan Potměšil na otázku, jak se mu vlastně s partnerkou Jana Krause hraje. 

Jan Potměšil v Show Jana Krause
1:02
Jan Potměšil v Show Jana Krause | Video: Prima FTV

Dalšími hosty Show Jana Krause budou Kristina Soukupová, jediná Češka, která získala doktorát na elitní katedře válečných studií v Londýně, a Taurama Analola Hey Rapu, královna a kulturní ambasadorka Velikonočního ostrova.

Show Jana Krause vysílá Prima FTV dnes v 21:35.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Hanzlíčkovou dělila od olympiády jediná výhra

Jediné vítězství dělilo zápasnici Adélu Hanzlíčkovou od postupu na olympijské hry do Tokia. Bronzová medailistka z dubnového mistrovství Evropy prohrála na světové kvalifikaci v Sofii v semifinále váhové kategorie do 68 kilogramů s domácí Bulharkou Mimi Christovovou.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka v prvním kole položila na lopatky Mexičanku Ambar Garnicaovou, stejným způsobem si pak poradila také s Irinou Ringaciovou z Moldavska. Ve čtvrtfinále na ni nestačila ani Litevka Danute Domikaityteová.

V rozhodujícím utkání ale Hanzlíčková, jediná zástupkyně českého zápasu na minulých OH v Riu de Janeiro, nestačila na loňskou mistryni Evropy z nižší kategorie do 65 kg. Christovová ji porazila desetibodovým rozdílem a postup do finále jí zároveň vynesl olympijskou účast.

před 1 hodinou

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy