Potměšil: S Chýlkovou je radost hrát, ale háže po mně boty

10. 9. 2014 9:44
Podívejte se, koho si na 10. září pozval Jan Kraus do své show na Primě.
Jan Potměšil v Show Jana Krause | Video: Prima FTV

Video – Moderátor Jan Kraus si jako prvního hosta pozval do své show herce Jana Potměšila. Uvolnil mu místo za svým stolem a sám si sedl na pohovku. "Chceme dát najevo, že jsme bezbariérový pořad," prohlásil.

Připomněli si okolnosti Potměšilova úrazu před pětadvaceti lety. "Tři měsíce jsem byl tehdy v hlubokém bezvědomí a nedávno jsem se dozvěděl, že mé tehdejší šance na přežití byly kolem sedmi procent," přiznal Jan Potměšil.

Řeč se stočila i na inscenaci divadla Studio DVA Hlava v písku, v níž Jan Potměšil hraje mimo jiné s Ivanou Chýlkovou. "To je můj úděl, já se tu pořád jako blbej vyptávám nějakých chlapů, jak se jim hraje s mojí ženou," vtipkoval Jan Kraus.

"Botu už po mně hodila, ale je radost s ní hrát," reagoval s úsměvem Jan Potměšil na otázku, jak se mu vlastně s partnerkou Jana Krause hraje. 

Jan Potměšil v Show Jana Krause
1:02
Jan Potměšil v Show Jana Krause | Video: Prima FTV

Dalšími hosty Show Jana Krause budou Kristina Soukupová, jediná Češka, která získala doktorát na elitní katedře válečných studií v Londýně, a Taurama Analola Hey Rapu, královna a kulturní ambasadorka Velikonočního ostrova.

Show Jana Krause vysílá Prima FTV dnes v 21:35.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy