Rybář pomohl chycené rybě porodit. Pak ji pustil na svobodu

jaz
25. 7. 2014 8:30
Americký rybář během lovu zjistil, že se jedna z jeho návnad chystá na svět přivést mladé. To jí zachránilo život.
Podívejte se na domácí video | Video: YouTube

Port Charlotte (Florida) – Osmnáctiletý Calvin Conger vyrazil se svými rodiči a přítelkyní na rybářskou plavbu kolem břehů Floridy. Když chtěl nahodit do vody živou návnadu na žraloky, zjistil, že s ní není něco v pořádku.

Trnucha

trnucha
  • druh paryby, která se řadí mezi rejnoky,
  • vyskytuje se v Atlantském oceánu a může dorůstat do délky až dvou metrů,
  • žije na mořském dně a potravu si obstarává jen v noci,
  • v ocasní části těla má jedovatý trn, útočí ale, jen když je v ohrožení.

Samička trnuchy totiž měla vedle svého dlouhého ocasu ještě jeden malý. Otec mladého rybáře okamžitě poznal, o co se jedná, a jemnými tlaky pomohl rybě s porodem.

Vše natáčela na kameru Calvinova matka, která celou událost velmi emocionálně prožívala. Trnucha přivedla s rybářovou pomocí na svět dva potomky a všichni pak byli hned vypuštěni do moře. Samička tak neskončila jako návnada pro větší ryby.

Trnuchy nekladou jikry, jak je to běžné u jiných ryb, ale uchovávají svá oplodněná vajíčka v těle, kde se i vylíhnou. Březost trvá od čtyř do 12 měsíců a samičky pak na svět přivádějí v průměru sedm mláďat.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy