Rybář pomohl chycené rybě porodit. Pak ji pustil na svobodu

Americký rybář během lovu zjistil, že se jedna z jeho návnad chystá na svět přivést mladé. To jí zachránilo život.
Podívejte se na domácí video | Video: YouTube

Port Charlotte (Florida) – Osmnáctiletý Calvin Conger vyrazil se svými rodiči a přítelkyní na rybářskou plavbu kolem břehů Floridy. Když chtěl nahodit do vody živou návnadu na žraloky, zjistil, že s ní není něco v pořádku.

Trnucha

trnucha
  • druh paryby, která se řadí mezi rejnoky,
  • vyskytuje se v Atlantském oceánu a může dorůstat do délky až dvou metrů,
  • žije na mořském dně a potravu si obstarává jen v noci,
  • v ocasní části těla má jedovatý trn, útočí ale, jen když je v ohrožení.

Samička trnuchy totiž měla vedle svého dlouhého ocasu ještě jeden malý. Otec mladého rybáře okamžitě poznal, o co se jedná, a jemnými tlaky pomohl rybě s porodem.

Vše natáčela na kameru Calvinova matka, která celou událost velmi emocionálně prožívala. Trnucha přivedla s rybářovou pomocí na svět dva potomky a všichni pak byli hned vypuštěni do moře. Samička tak neskončila jako návnada pro větší ryby.

Trnuchy nekladou jikry, jak je to běžné u jiných ryb, ale uchovávají svá oplodněná vajíčka v těle, kde se i vylíhnou. Březost trvá od čtyř do 12 měsíců a samičky pak na svět přivádějí v průměru sedm mláďat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy