Roztomile ošklivý kocour konečně našel adoptivní páníčky i s novým kočičím parťákem

Magazín Magazín
25. 10. 2020 16:25
Kocoura Tobyho nechtěl dlouhou dobu nikdo adoptovat. Důvodem byl jeho výjimečný vzhled i to, že byl spolu se svým kočičím spojencem Quintonem nerozlučnou dvojkou, útulek tedy trval na tom, že je nutné adoptovat si oba kocoury. Dvojice se nakonec ujala Gerogina Priceová se svým snoubencem, vyhodnotili, že oba kocouři jsou roztomile krásní.
Roztomile ošklivá kočka si našla svůj domov | Video: Instagram/Tummyandgummy

Sedmiletý Toby trpí vzácným kožním onemocněním zvaným astenie, kdy nedostatek kolagenu způsobuje velmi elastickou a křehkou kůži. "Byli tak vděční a žili týdny pod postelí, ale jídlo a láska je nakonec dostaly ven a teď jim to tu všechno patří", radovala se jejich nová majitelka. 

Po několika měsících v novém domově ale museli majitelé Quintona utratit kvůli vážné nemoci. Smutnému Tobymu později milovníci koček pořídili nového parťáka. Jak se jim daří, můžete sledovat na jejich instagramovém účtu Tummyandgummy.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy