Rouška zapečená v kuřecím nugetu od McDonald's dusila šestiletou dívku

Magazín Magazín
7. 8. 2020 9:45
Když si šestiletá dívka z anglického města Aldershot pochutnávala na Happy Mealu, začala se náhle dusit. Jakmile se matce podařilo vyndat dceři sousto z úst, překvapila je rouška zapečená do kuřecího nugetu. Matka jídlo natočila jako varování pro ostatní rodiče, že šťastné jídlo nutně neznamená bezpečné jídlo. Manažer provozovny se rodině omluvil a od dodavatele stáhl celou šarži medailonků.
Rouška zapečená v kuřecím nugetu od McDonald's málem udusila šestiletou dívku | Video: Laura Arber
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní Lesy ČR jsou v pololetí kvůli kůrovci ve ztrátě 480 milionů Kč

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.

"Zásadní vliv na hospodářské výsledky mají přetrvávající nízké ceny dříví a prodej dříví nižší kvality z kůrovcových těžeb. Současně se zvýšil objem nákladů na pěstební činnost," uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová k důvodům pololetní ztráty. Kůrovcová kalamita způsobuje přetlak dřeva na trhu a pokles cen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy