Svérázná kampaň berlínské MHD: Rapující revizor se stal hitem internetu

ČTK ČTK
14. 12. 2015 9:55
Internetovým hitem se během víkendu stal reklamní klip berlínského dopravního podniku, který vsadil na rapujícího revizora v podání Kazima Akbogy. Muž prochází metrem i tramvají a rapuje o nešvarech MHD. Na YouTube má video přes milion zhlédnutí.
Video: YouTube

Berlín - Internetovou senzací se okamžitě po zveřejnění stal klip rapujícího revizora berlínské hromadné dopravy BVG, kterému je všechno fuk, pokud cestující platí.

Na Facebooku si dvouminutové video od pátečního zveřejnění pustilo přes 1,8 milionu lidí, přes milion ho již zhlédl na serveru YouTube. Video je součástí reklamní kampaně provozovatele MHD.

Znuděný revizor v podání textaře Kazima Akbogy prochází soupravou metra a rapuje o tom, že je mu jedno, pokud mají lidé měsíční kupony, poslouchají hlasitou hudbu, platí velkými bankovkami, mají pupky, jsou gayové, přitáhnou do podzemky koně nebo ve vagonu krájí cibuli, musí ale mít platný jízdní doklad.

"Žádný lístek, to není jedno. Vůbec žádný prachy, to není jedno," jmenuje dvě věci, které dopravnímu podniku vadí.

"Takovou odezvu jsme hned na začátku nečekali. Možná po čtrnácti dnech. Jsme mile překvapeni," uvedla mluvčí BVG Petra Reetzová. Video po zveřejnění na Facebooku zhlédlo během šesti hodin 640 tisíc lidí.

BVG se ale na webu nesetkal jen s příznivými reakcemi. "To video je jako autonehoda. Nemůžete se nedívat, i když je to hrozný," napsal jeden z kritiků.

Další zase poznamenal, že dopravní podnik měl peníze utracené za klip raději investovat do zlepšení služeb.

Text pro BVG s názvem Is mir egal (Je mi to fuk) není zcela nový, Akboga ho s jinými slovy složil poté, co loni v létě přišel o práci reklamního textaře. Tehdy však zpíval o tom, že je mu jedno, že nemá žádnou práci a peníze a že mu přišla již druhá upomínka k zaplacení.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy