Párky čtyřikrát denně. Mladík kvůli strachu z jídla nemohl léta jíst nic jiného

Magazín Magazín
7. 10. 2020 12:35
Ben Simpson, 15letý mladík, odmítal přijmout jakékoliv jiné jídlo než svou zaručenou značku párků. Fobie z jídla se podle matky rozvinula, když jako dítě přecházel na pevnou stravu. Jde o vyhýbavou a restriktivní poruchu známou jako ARFID. Onemocnění se týká hlavně dětí, u kterých může vést k nedostatečné výživě, neschopnosti jíst s ostatními a může vyústit v další poruchy typu anorexie a bulimie.
Párky čtyřikrát denně. Mladík kvůli strachu z jídla nemohl léta jíst nic jiného | Video: Reuters

Zoufalá matka synovi servírovala pořád ty stejné párky v nálevu čtyřikrát za den. Občas mu zkusila dát ochutnat něco jiného, Ben ale všechno plival a odmítal s tím, že mu to nechutná. Mladíkovi pomohla až práce terapeutů, sledujte ve videu, jak si dnes začíná pomalu, ale jistě užívat nové chutě.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy