Otec zatčen na třídní schůzce. Vadila mu kniha o sexu

jaz
8. 5. 2014 8:00
V americkém New Hampshiru protestovali rodiče proti povinné literatuře, která obsahuje nevhodné pasáže.
William Baer
William Baer | Foto: YouTube

Gilford – William Baer byl nemile překvapen, když náhodou zjistil, že v knize, kterou má jeho čtrnáctiletá dcera povinně přečíst do školy, jsou sexuální scény líčící intimní styk dvou teenagerů.

V Americe je běžnou prací, že škola vždy informuje rozesíláním dopisů rodiny dětí, pokud je literatura poněkud "odvážnější". To se ale v případě kontroverzního románu Devatenáct minut od Jodi Picoult nestalo.

Baer vyjadřuje svůj názor na knihu
Baer vyjadřuje svůj názor na knihu | Video: YouTube

William Baer se proto spolu s dalšími rodiči setkal se školní radou a snažil se vyjádřit rozhořčení, jakým způsobem škola vychovává jeho dítě.

"Pane, mohl byste prosím být uctivý k ostatním lidem," napomenul otce člen školní rady poté, co si vzal Baer slovo, aniž byl vyzván.

"Jako vy respektujete moji dceru a mé děti," opáčil otec, který sice bojuje za svou dceru, ale na pořízeném záznamu nepůsobí nijak agresivně, jen dává důrazně najevo svůj postoj.

To se ovšem nelíbilo přítomnému strážníkovi, který Baera vyzval, aby opustil místnost. "Chcete mě zatknout, protože jsem porušil pravidlo dvou minut," reagoval otec na policistu, kterému ale došla trpělivost a vyvedl šokovaného otce za ruku na chodbu, kde mu nasadil želízka.

Zatčení šokovaného otce
Zatčení šokovaného otce | Video: YouTube

"Naprosto chápu, jak se cítí. Je to opravdu velká nespravedlnost," řekla po incidentu serveru WCVB Baerova žena Barbara s tím, že dětem by se takové věci předkládat neměly.

Zatčený otec, který byl nakonec obviněn z výtržnictví, se ale domnívá, že kdyby někdo rozdával tuto literaturu před školou, mohl by být stíhán za šíření pornografie mezi nezletilými. Viní proto školu, že tuto nemorální knihu posvětila svou institucí. Pravdou je, že stejná kniha je zařazena do osnov několika dalších škol po celé Americe.

Gilfordská škola zatím nevydala žádné prohlášení ani nerozhodla, zda bude kontroverzní literatura i nadále dětem předkládána.

 

Právě se děje

Další zprávy