Otec zatčen na třídní schůzce. Vadila mu kniha o sexu

jaz
8. 5. 2014 8:00
V americkém New Hampshiru protestovali rodiče proti povinné literatuře, která obsahuje nevhodné pasáže.
William Baer
William Baer | Foto: YouTube

Gilford – William Baer byl nemile překvapen, když náhodou zjistil, že v knize, kterou má jeho čtrnáctiletá dcera povinně přečíst do školy, jsou sexuální scény líčící intimní styk dvou teenagerů.

V Americe je běžnou prací, že škola vždy informuje rozesíláním dopisů rodiny dětí, pokud je literatura poněkud "odvážnější". To se ale v případě kontroverzního románu Devatenáct minut od Jodi Picoult nestalo.

Baer vyjadřuje svůj názor na knihu
Baer vyjadřuje svůj názor na knihu | Video: YouTube

William Baer se proto spolu s dalšími rodiči setkal se školní radou a snažil se vyjádřit rozhořčení, jakým způsobem škola vychovává jeho dítě.

"Pane, mohl byste prosím být uctivý k ostatním lidem," napomenul otce člen školní rady poté, co si vzal Baer slovo, aniž byl vyzván.

"Jako vy respektujete moji dceru a mé děti," opáčil otec, který sice bojuje za svou dceru, ale na pořízeném záznamu nepůsobí nijak agresivně, jen dává důrazně najevo svůj postoj.

To se ovšem nelíbilo přítomnému strážníkovi, který Baera vyzval, aby opustil místnost. "Chcete mě zatknout, protože jsem porušil pravidlo dvou minut," reagoval otec na policistu, kterému ale došla trpělivost a vyvedl šokovaného otce za ruku na chodbu, kde mu nasadil želízka.

Zatčení šokovaného otce
Zatčení šokovaného otce | Video: YouTube

"Naprosto chápu, jak se cítí. Je to opravdu velká nespravedlnost," řekla po incidentu serveru WCVB Baerova žena Barbara s tím, že dětem by se takové věci předkládat neměly.

Zatčený otec, který byl nakonec obviněn z výtržnictví, se ale domnívá, že kdyby někdo rozdával tuto literaturu před školou, mohl by být stíhán za šíření pornografie mezi nezletilými. Viní proto školu, že tuto nemorální knihu posvětila svou institucí. Pravdou je, že stejná kniha je zařazena do osnov několika dalších škol po celé Americe.

Gilfordská škola zatím nevydala žádné prohlášení ani nerozhodla, zda bude kontroverzní literatura i nadále dětem předkládána.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy