Otec zatčen na třídní schůzce. Vadila mu kniha o sexu

jaz
8. 5. 2014 8:00
V americkém New Hampshiru protestovali rodiče proti povinné literatuře, která obsahuje nevhodné pasáže.
William Baer
William Baer | Foto: YouTube

Gilford – William Baer byl nemile překvapen, když náhodou zjistil, že v knize, kterou má jeho čtrnáctiletá dcera povinně přečíst do školy, jsou sexuální scény líčící intimní styk dvou teenagerů.

V Americe je běžnou prací, že škola vždy informuje rozesíláním dopisů rodiny dětí, pokud je literatura poněkud "odvážnější". To se ale v případě kontroverzního románu Devatenáct minut od Jodi Picoult nestalo.

Baer vyjadřuje svůj názor na knihu
Baer vyjadřuje svůj názor na knihu | Video: YouTube

William Baer se proto spolu s dalšími rodiči setkal se školní radou a snažil se vyjádřit rozhořčení, jakým způsobem škola vychovává jeho dítě.

"Pane, mohl byste prosím být uctivý k ostatním lidem," napomenul otce člen školní rady poté, co si vzal Baer slovo, aniž byl vyzván.

"Jako vy respektujete moji dceru a mé děti," opáčil otec, který sice bojuje za svou dceru, ale na pořízeném záznamu nepůsobí nijak agresivně, jen dává důrazně najevo svůj postoj.

To se ovšem nelíbilo přítomnému strážníkovi, který Baera vyzval, aby opustil místnost. "Chcete mě zatknout, protože jsem porušil pravidlo dvou minut," reagoval otec na policistu, kterému ale došla trpělivost a vyvedl šokovaného otce za ruku na chodbu, kde mu nasadil želízka.

Zatčení šokovaného otce
Zatčení šokovaného otce | Video: YouTube

"Naprosto chápu, jak se cítí. Je to opravdu velká nespravedlnost," řekla po incidentu serveru WCVB Baerova žena Barbara s tím, že dětem by se takové věci předkládat neměly.

Zatčený otec, který byl nakonec obviněn z výtržnictví, se ale domnívá, že kdyby někdo rozdával tuto literaturu před školou, mohl by být stíhán za šíření pornografie mezi nezletilými. Viní proto školu, že tuto nemorální knihu posvětila svou institucí. Pravdou je, že stejná kniha je zařazena do osnov několika dalších škol po celé Americe.

Gilfordská škola zatím nevydala žádné prohlášení ani nerozhodla, zda bude kontroverzní literatura i nadále dětem předkládána.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy