Otec zatčen na třídní schůzce. Vadila mu kniha o sexu

jaz
8. 5. 2014 8:00
V americkém New Hampshiru protestovali rodiče proti povinné literatuře, která obsahuje nevhodné pasáže.
William Baer
William Baer | Foto: YouTube

Gilford – William Baer byl nemile překvapen, když náhodou zjistil, že v knize, kterou má jeho čtrnáctiletá dcera povinně přečíst do školy, jsou sexuální scény líčící intimní styk dvou teenagerů.

V Americe je běžnou prací, že škola vždy informuje rozesíláním dopisů rodiny dětí, pokud je literatura poněkud "odvážnější". To se ale v případě kontroverzního románu Devatenáct minut od Jodi Picoult nestalo.

Baer vyjadřuje svůj názor na knihu
Baer vyjadřuje svůj názor na knihu | Video: YouTube

William Baer se proto spolu s dalšími rodiči setkal se školní radou a snažil se vyjádřit rozhořčení, jakým způsobem škola vychovává jeho dítě.

"Pane, mohl byste prosím být uctivý k ostatním lidem," napomenul otce člen školní rady poté, co si vzal Baer slovo, aniž byl vyzván.

"Jako vy respektujete moji dceru a mé děti," opáčil otec, který sice bojuje za svou dceru, ale na pořízeném záznamu nepůsobí nijak agresivně, jen dává důrazně najevo svůj postoj.

To se ovšem nelíbilo přítomnému strážníkovi, který Baera vyzval, aby opustil místnost. "Chcete mě zatknout, protože jsem porušil pravidlo dvou minut," reagoval otec na policistu, kterému ale došla trpělivost a vyvedl šokovaného otce za ruku na chodbu, kde mu nasadil želízka.

Zatčení šokovaného otce
Zatčení šokovaného otce | Video: YouTube

"Naprosto chápu, jak se cítí. Je to opravdu velká nespravedlnost," řekla po incidentu serveru WCVB Baerova žena Barbara s tím, že dětem by se takové věci předkládat neměly.

Zatčený otec, který byl nakonec obviněn z výtržnictví, se ale domnívá, že kdyby někdo rozdával tuto literaturu před školou, mohl by být stíhán za šíření pornografie mezi nezletilými. Viní proto školu, že tuto nemorální knihu posvětila svou institucí. Pravdou je, že stejná kniha je zařazena do osnov několika dalších škol po celé Americe.

Gilfordská škola zatím nevydala žádné prohlášení ani nerozhodla, zda bude kontroverzní literatura i nadále dětem předkládána.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterý zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy