Nejsledovanější video roku? Vyhrál pavoučí pes děsící lidi

ČTK ČTK
11. 12. 2014 7:30
YouTube zveřejnil seznam nejsledovanějších videí za rok 2014. Vyhrálo vtipné video s převlečeným psem za pavouka, bodovala i dojemná reklama na pivo nebo zpívající jeptiška.
Pes převlečený za obrovského pavouka děsí lidi | Video: YouTube

New York - Nejsledovanějším videem letošního roku se na YouTube stala legrácka polského filmového amatéra Sylwestera Wardegy, který navlékl psa do kostýmu obřího pavouka a s kamerou sledoval vyděšené reakce lidí.

Třetí místo obsadil umělecký projekt, v rámci kterého se líbají naprosto neznámí lidé.
Třetí místo obsadil umělecký projekt, v rámci kterého se líbají naprosto neznámí lidé. | Video: YouTube

Krátké video si uživatelé internetu pustili už více než 114milionkrát. Seznam deseti nejpopulárnějších videí zveřejnil YouTube tento týden, do top ten se dostala mimo jiné americká reklama na pivo Budweiser či záznamy z talentových soutěží.

Hned za pavoučím hororem skončila co do počtu diváků reklamní kampaň firmy Nike, která před mistrovstvím světa ve fotbale angažovala nejslavnější hráče světa do klipu, v němž na sebe amatérští hráči berou podobu velkých hvězd.

Na třetí místo se díky 94 milionům zhlédnutí zařadilo video filmařky Tatiy Pilievové. Ta s kamerou sledovala dvacet lidí, kteří měli políbit člověka, s nímž se nikdy předtím neviděli.

Diváci si zamilovali i dojemnou reklamu na pivo.
Diváci si zamilovali i dojemnou reklamu na pivo. | Video:

Velmi oblíbený byl i záznam prvního vystoupení jedné z účastnic italské verze talentové soutěže Hlas, kde porotce vyvedl z míry suverénní výkon řádové sestry zpívající hit od Alicie Keys. Téměř 60milionkrát si pak lidé přehráli video, na němž blogger podrobuje testu telefon iPhone 6 a zjišťuje, jestli se přístroj při tlaku ohýbá.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Bruce Springsteena na Broadwayi neuslyší lidé naočkovaní AstraZenecou

Slavný americký písničkář Bruce Springsteen bude od příští soboty 26. června opět vystupovat na newyorské Broadwayi se svou komorní show Springsteen on Broadway, kde hraje na kytaru i klavír, vypráví nebo čte úryvky z autobiografie. Jak ale informoval britský deník Guardian, do sálu smí jen lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna nebo jednou dávkou Johnson & Johnson. Ti, kdo dostali vakcínu AstraZeneca, rozšířenou ve Velké Británii a Kanadě, pořadatelé dovnitř nevpustí. AstraZenecu pro použití v USA dosud neschválil tamní Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Opatření kritizuje třeba kanadský deník Toronto Star. "Show must go on. Ale vás, co jste dostali AstraZenecu, nikdo nezval," napsal list, podle nějž tak Springsteenovu show nemohou vidět Kanaďané či Britové, kteří byli naočkovaní doma, ale pohybují se v USA.

Posluchači budou smět zaplnit všech 1710 míst v sále divadla St. James Theatre, respirátory uvnitř nejsou povinné.

Zdroj: Guardian
Další zprávy