Nejsledovanější video roku? Vyhrál pavoučí pes děsící lidi

ČTK ČTK
11. 12. 2014 7:30
YouTube zveřejnil seznam nejsledovanějších videí za rok 2014. Vyhrálo vtipné video s převlečeným psem za pavouka, bodovala i dojemná reklama na pivo nebo zpívající jeptiška.
Pes převlečený za obrovského pavouka děsí lidi | Video: YouTube

New York - Nejsledovanějším videem letošního roku se na YouTube stala legrácka polského filmového amatéra Sylwestera Wardegy, který navlékl psa do kostýmu obřího pavouka a s kamerou sledoval vyděšené reakce lidí.

Třetí místo obsadil umělecký projekt, v rámci kterého se líbají naprosto neznámí lidé.
Třetí místo obsadil umělecký projekt, v rámci kterého se líbají naprosto neznámí lidé. | Video: YouTube

Krátké video si uživatelé internetu pustili už více než 114milionkrát. Seznam deseti nejpopulárnějších videí zveřejnil YouTube tento týden, do top ten se dostala mimo jiné americká reklama na pivo Budweiser či záznamy z talentových soutěží.

Hned za pavoučím hororem skončila co do počtu diváků reklamní kampaň firmy Nike, která před mistrovstvím světa ve fotbale angažovala nejslavnější hráče světa do klipu, v němž na sebe amatérští hráči berou podobu velkých hvězd.

Na třetí místo se díky 94 milionům zhlédnutí zařadilo video filmařky Tatiy Pilievové. Ta s kamerou sledovala dvacet lidí, kteří měli políbit člověka, s nímž se nikdy předtím neviděli.

Diváci si zamilovali i dojemnou reklamu na pivo.
Diváci si zamilovali i dojemnou reklamu na pivo. | Video:

Velmi oblíbený byl i záznam prvního vystoupení jedné z účastnic italské verze talentové soutěže Hlas, kde porotce vyvedl z míry suverénní výkon řádové sestry zpívající hit od Alicie Keys. Téměř 60milionkrát si pak lidé přehráli video, na němž blogger podrobuje testu telefon iPhone 6 a zjišťuje, jestli se přístroj při tlaku ohýbá.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy