Nejkontroverznější reklamy: Co otřáslo světem marketingu?

Reklama T-Mobile
T-Mobile pobouřil reklamou s Ivanem Trojanem a polským překupníkem, mobilní operátor ale mě problémy s vhodností reklamy už dříve. Podle českého skautského svazu operátor touto reklamou zesměšňuje junáky. Navíc došlo k neoprávněnému využití skautských symbolů.
Alkohol jako nejlepší přítel? Arbitrážní komise Rady pro reklamu vedla v roce 2007 správní řízení jak s firmou Berentzen Distillers ČR jako zadavatelem reklamy, tak i s firmou FCB Prague jako zpracovatelem reklamy.
"Když musíš, tak musíš," hlásala reklama na čokoládovou sušenku. Podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nabádala k násilí a tak v roce 2001 všem celoplošným televizím udělila pokutu 500 tisíc korun za její vysílání.
Reklama na luxusní spodní prádlo Liaison Dangereuse odkryla "tajemství" burky. V některých muslimských státech byla proto zakázána.
Foto: Repro YouTube
Petra Jansová Petra Jansová
4. 12. 2014 8:42
Jaký osud čeká reklamu reklamu T-Mobilu? Bude stažena z televize a stane se virálním hitem stejně jako mnoho dalších?

Video - Nový reklamní spot společnosti T-Mobile pobouřil polskou velvyslankyni v České republice. Podle Gražyny Bernatowiczové  prezentuje Poláky urážlivým způsobem a žádá o jeho stažení.

Reklama T-Mobile ale už i v minulosti vyvolala vlnu kritiky a stejnému osudu propadly i mnohé další. Některé z nich byly dokonce zakázány.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy