Nahá na ohroženém slonovi. Dcera tenisové legendy opět budí bouřlivé reakce

Magazín Magazín
23. 2. 2021 17:11
Ruské influencerce se podařilo pobouřit fanoušky ze své dovolené na Bali. Kvůli fotce na Instagram nahá pózovala na ohroženém druhu slona indického. Po kritice za necitlivé chování k ohroženému druhu Alesja záběry smazala a zveřejnila místo nich snímek, kde slonovi myje nohy.
Nahá na ohroženém slonovi. Dcera tenisové legendy opět budí bouřlivé reakce | Video: Instagram/Alesya Kafelnikova

Už před třemi lety vzbudila Alesja Kafelnikovová vlnu pozornosti snímky svého podvyživeného těla. Následovalo přiznání otce, že dcera zápasí s drogami a anorexií. Otcem influencerky je bývalá ruská tenisová hvězda a světová jednička Jevgenij Kafelnikov.

"Jde o další tragickou bagatelizaci asijských slonů, kteří bojují o svou existenci kvůli brutálnímu zneužívání v rámci cestovního ruchu a zábavy lidí," reagovali na snímek ochránci zvířat ze Save the Asian Elephants.

22letá dáma s půlmilionem fanoušků na Instagramu vysvětlila, že neměla za cíl ublížit místním lidem, miluje jejich kulturu a respektuje jejich pravidla, a napsala: "Omlouvám se, pokud v tom vidíte něco jiného."

 

Právě se děje

před 4 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy