Nahá na ohroženém slonovi. Dcera tenisové legendy opět budí bouřlivé reakce

Magazín Magazín
23. 2. 2021 17:11
Ruské influencerce se podařilo pobouřit fanoušky ze své dovolené na Bali. Kvůli fotce na Instagram nahá pózovala na ohroženém druhu slona indického. Po kritice za necitlivé chování k ohroženému druhu Alesja záběry smazala a zveřejnila místo nich snímek, kde slonovi myje nohy.
Nahá na ohroženém slonovi. Dcera tenisové legendy opět budí bouřlivé reakce | Video: Instagram/Alesya Kafelnikova

Už před třemi lety vzbudila Alesja Kafelnikovová vlnu pozornosti snímky svého podvyživeného těla. Následovalo přiznání otce, že dcera zápasí s drogami a anorexií. Otcem influencerky je bývalá ruská tenisová hvězda a světová jednička Jevgenij Kafelnikov.

"Jde o další tragickou bagatelizaci asijských slonů, kteří bojují o svou existenci kvůli brutálnímu zneužívání v rámci cestovního ruchu a zábavy lidí," reagovali na snímek ochránci zvířat ze Save the Asian Elephants.

22letá dáma s půlmilionem fanoušků na Instagramu vysvětlila, že neměla za cíl ublížit místním lidem, miluje jejich kulturu a respektuje jejich pravidla, a napsala: "Omlouvám se, pokud v tom vidíte něco jiného."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy