Máte tam dvoumetrového hada, vyděsil ženu vzkaz na autě. U motoru se ohřívala krajta

ČTK Magazín ČTK, Magazín
26. 1. 2021 8:50
Australance nechal na autě soused rovnou několik vzkazů, že se v jejím voze nejspíš skrývá had. Přestože měla dáma podezření, že se jedná o sousedův žertík, zavolala odchytovou službu.
„Máte tam dvoumetrového hada“, vyděsil ženu vzkaz na autě. Pod kapotou byla opravdu krajta diamantová. | Video: Reuters

Dvoumetrovou krajtu diamantovou skutečně do vozu nejspíš přilákalo teplo motoru, přesně na tomto místě ji objevil majitel odchytové služby Sunshine Coast Snake Catchers 24/7. Krajtu se mu podařilo naprosto nenuceným způsobem vytáhnout a přemístit do ochranného vaku.

"Tohle jen dokazuje, jak je skvělé mít dobré sousedy, protože kdyby ji nevaroval, mohla by při nastartování hada zranit, a také si poškodit auto," řekl McKenzie, který krajtu přenesl do nedalekého houští. 

Krajty diamantové mohou dorůst až čtyřmetrové délky. Tito škrtiči nejsou jedovatí, ale v tlamě mají drobné zuby ostré jako jehla, které mohou člověku způsobit nepříjemné škrábance nebo prokousnout kůži.

 

Právě se děje

před 48 minutami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit EU vyzval k propuštění Navalného

Summit EU odsoudil zacházení s ruským opozičníkem Navalným a požaduje jeho okamžité propuštění na svobodu, uvedl šéf Evropské rady Charles Michel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy