Máte tam dvoumetrového hada, vyděsil ženu vzkaz na autě. U motoru se ohřívala krajta

ČTK Magazín ČTK, Magazín
26. 1. 2021 8:50
Australance nechal na autě soused rovnou několik vzkazů, že se v jejím voze nejspíš skrývá had. Přestože měla dáma podezření, že se jedná o sousedův žertík, zavolala odchytovou službu.
„Máte tam dvoumetrového hada“, vyděsil ženu vzkaz na autě. Pod kapotou byla opravdu krajta diamantová. | Video: Reuters

Dvoumetrovou krajtu diamantovou skutečně do vozu nejspíš přilákalo teplo motoru, přesně na tomto místě ji objevil majitel odchytové služby Sunshine Coast Snake Catchers 24/7. Krajtu se mu podařilo naprosto nenuceným způsobem vytáhnout a přemístit do ochranného vaku.

"Tohle jen dokazuje, jak je skvělé mít dobré sousedy, protože kdyby ji nevaroval, mohla by při nastartování hada zranit, a také si poškodit auto," řekl McKenzie, který krajtu přenesl do nedalekého houští. 

Krajty diamantové mohou dorůst až čtyřmetrové délky. Tito škrtiči nejsou jedovatí, ale v tlamě mají drobné zuby ostré jako jehla, které mohou člověku způsobit nepříjemné škrábance nebo prokousnout kůži.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy