Lepší než Superman. Tom Cruise letí v nové misi k oblakům

Magazín Magazín
23. 3. 2015 7:47
Letní filmový trhák Mission: Impossible 5 s podtitulem Rogue Nation láká na červencovou premiéru prvním trailerem.
Mission: Impossible Rogue Nation | Video: YouTube

Video – Páté pokračování akčního dobrodružství agenta Ethana Hunta režíroval Christopher McQuarrie, se kterým Tom Cruise spolupracoval na kritikou i diváky nadšeně přijatém akčním sci-fi Na hraně zítřka. Po Cruisově boku se ve filmu ještě objeví Jeremy Renner, Simon Pegg nebo Alec Baldwin.

McQuarrie se na nové Mission: Impossible podílel i na scénáři, jehož děj trailer neodkrývá, ale v akčních sekvencích se agent Hunt opět pořádně zapotí. Film se do českých kin dostane 30. července.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy