"Kdo tady má ty kukačky," rozčílil kameraman Jílkovou v živém přenosu

Magazín Magazín
12. 1. 2021 13:04
"Promiňte, my se tady nemůžeme soustředit, protože kameramanovi kukají kukačky," omlouvala se Michaela Jílková divákům.
„Kdo tady má ty kukačky“, rozčílil kameraman Jílkovou v živém přenosu | Video: Česká televize

Moderátorka pořadu Máte slovo se hned na začátku živého přenosu nenechala rozhodit a první nevítané zvuky okomentovala s nadhledem a pokračovala v rozhovoru s Lenkou Kořínkovou na téma tloustnutí během pandemie.

"Vážení, kdo tady má ty kukačky," rozčílila se ale za okamžik moderátorka a zjistila, že jde o vyzvánění na telefonu kameramana. "To si snad děláte legraci, ať ho někdo odnese pryč," řešila situaci, zatímco hosté včetně lékařky Kateřiny Cajthamlové a fitness trenéra Davida Hufa se nenadálou situací bavili.

 "Člověk se pořád diví, co všechno ještě zažije," vypořádala se se situací zkušená moderátorka. 

 

Právě se děje

před 14 minutami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy