"Kdo tady má ty kukačky," rozčílil kameraman Jílkovou v živém přenosu

Magazín Magazín
12. 1. 2021 13:04
"Promiňte, my se tady nemůžeme soustředit, protože kameramanovi kukají kukačky," omlouvala se Michaela Jílková divákům.
„Kdo tady má ty kukačky“, rozčílil kameraman Jílkovou v živém přenosu | Video: Česká televize

Moderátorka pořadu Máte slovo se hned na začátku živého přenosu nenechala rozhodit a první nevítané zvuky okomentovala s nadhledem a pokračovala v rozhovoru s Lenkou Kořínkovou na téma tloustnutí během pandemie.

"Vážení, kdo tady má ty kukačky," rozčílila se ale za okamžik moderátorka a zjistila, že jde o vyzvánění na telefonu kameramana. "To si snad děláte legraci, ať ho někdo odnese pryč," řešila situaci, zatímco hosté včetně lékařky Kateřiny Cajthamlové a fitness trenéra Davida Hufa se nenadálou situací bavili.

 "Člověk se pořád diví, co všechno ještě zažije," vypořádala se se situací zkušená moderátorka. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy