Jen sekunda od tragédie. Řítící se auto vytrhlo holčičce koloběžku

Video Video
26. 9. 2022 12:11
Řidič SUV v americké Kalifornii málem srazil holčičku na přechodu. I když blikající majáky u silnice na přechod upozorňovaly, řidič se do křižovatky přiřítil velkou rychlostí. Video zachytilo, jak holčička na koloběžce jen o sekundu unikla srážce.
Video: Aktuálně.cz/Twitter/abc7news

Muž se dvěma dětmi na koloběžkách přecházel přes přechod, když jedno z jeho dětí málem srazilo auto, které se rychle řítilo po silnici. Ani blikající majáky upozorňující na přechod pro chodce nedonutily řidiče zastavit, dokonce ani zpomalit.

Kamera na palubní desce řidičky, která rodinu přes přechod pouštěla, celou situaci zachytila na video. Chvíli poté, co otec se dvěma dětmi vstoupil na přechod, vytrhlo SUV dítěti koloběžku zpod nohou. 

Holčičce se naštěstí nic nestalo. Podle rodičů je ale ze situace otřesená. "Kdyby to bylo o pár vteřin později, mohla se vážně zranit. Přesto mi pokaždé, když si na ten okamžik vzpomenu, buší srdce," popsala incident řidička Jison Hongová, která byla svědkem události.

Řidič se podle informací americké televize ABC na místo vrátil a mluvil s policií. Policie San Mateo potvrdila, že bylo přijato hlášení a dopravní oddělení incident vyšetřuje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Japonsko, Itálie a Británie zkonstruují stíhačku nové generace, má být v provozu do roku 2035

Ke spolupráci na stíhačce nové generace se spojí Japonsko, Itálie a Británie. Ve společném prohlášení o tom ve středu informovala trojice zemí. Stroj chtějí mít v provozu do roku 2035. Ve společném projektu nazvaném Global Combat Air Programme (GCAP) se přitom slouží japonský program F-X s britským projektem Tempest.

Podle japonského ministerstva obrany povedou konstrukci letounu, který bude mít pokročilé digitální funkce v oblasti umělé inteligence a kybernetického boje, britská společnost BAE Systems, japonská Mitsubishi Heavy Industries a italská zbrojovka Leonardo.

Do projektu se zapojí také evropský výrobce raket MBDA a výrobce avioniky Mitsubishi Electric. Na motoru budou pracovat firmy Rolls-Royce, IHI a Avio Aero, dodalo ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy