Jedenáctileté twerkující dívky. Novinka Netflixu vzbuzuje silné emoce

Netflix
21. 8. 2020 10:03
Už jen plakát a trailer filmu Cuties, který Netflix uvede až 9. září, vzbudil prudké reakce hovořící o přílišné sexualizaci jedenáctiletých dívek. Streamovací gigant se za plakát omluvil, stáhl ho a vyměnil: „Je nám velmi líto nevhodného uměleckého díla, nebylo to v pořádku,“ tak zní oficiální vyjádření Netflixu.
Jedenáctileté twerkující dívky. Novinka Netflixu vzbuzuje silné emoce | Video: Netflix

Snímek Cuties vypráví o Amy z rodiny senegalských muslimů, která se potácí mezi konzervativním životem své rodiny a mezi osvobozující taneční skupinou jejích vrstevnic. Režisérka snímku Maïmouna Doucouré na obavy z přílišné a nevhodné sexualizace dívek odpovídá, že cílem příběhu je zdůraznit, jak sociální média tlačí dívky k napodobování sexualizovaných výjevů, aniž by plně pochopily, co to obnáší a jak nebezpečné to může být. Snímek získal na letošním festivalu Sundance cenu za nejlepší režii.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy