Fronta až za roh a hned vyprodáno. Veganské řeznictví zákazníky rozhodně zaujalo

Magazín Magazín
8. 11. 2020 9:14
Zdá se, že právě otevřené veganské bistro v severním Londýně nebude mít o zákazníky nouzi. Ještě než se vůbec otevřelo, stála před Rudy's Vegan Butcher nekonečně dlouhá fronta a během prvních deseti minut řeznictví vyřídilo on-line sto objednávek. Inventura prvního dne tak dopadla jednoznačně: vše vyprodáno.
Fronta až za roh a hned vyprodáno. Veganské řeznictví zákazníky rozhodně zaujalo | Video: Instagram/Rudy's Vegan Diner, Reuters

Stoprocentně rostlinné řeznictví se v zemi otevřelo ve chvíli, kdy miliony Britů omezují spotřebu masa. Už na jaře letošního roku potvrdil výzkum společnosti The Vegan Socienty, že více než 13 milionů lidí v Anglii během karantény snížilo spotřebu masa. Jako hlavní důvody zájmu o rostlinné alternativy uvedli zájem o zdraví, životní prostředí a práva zvířat.

Rudy's Vegan Butcher na rohu Upper Street a Islington Park Street nabízí veganské verze všech možných masných variací od uzené šunky přes žebírka, pastami, paštiky, hamburgery až po slaninu a klobásy.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy