Frajeři roku: Mazané štěně převezlo kocoura, žíznivý koala a lupič smolař

Frajeři roku: Mazané štěně převezlo kocoura, žíznivý koala a lupič smolař
Čtyřměsíční stěně Louine dostalo za uši od kocoura Marvina, který si bránil své území v koupelně newyorského bytu. Štěně se ale jen tak nevzdalo a za pár okamžiků se vrátilo s posilou, s velkou psí fenou Leelou. Kocourovi nebylo než se vzdát.
Velkým frajerem byl jen na pár okamžiků lupič, který přepadl fast food v americkém Louisville. V restauraci s rychlým občerstvením totiž zrovna večeřeli policisté mimo službu, kteří velmi rychle zasáhli. Ozbrojenec zpanikařil a utekl, policisté ho později dopadli na ulici.
Miliony lidí dojal záběr medvídka koaly z australského města Adelaide, který si vyžádal vodu od cyklistů. Zoufalý koala přispěchal k Anne Heuslerové, která právě sesedla z kola, aby medvídka vyhnala z prostředku silnice, kde by ho mohlo srazit auto. Koala jí vylezl na kolo a doslova hltal její vodu.
V senzaci se proměnilo video s otcem, který svým zpěvem rozburácel celou halu. Na začátku středoškolského basketbalového zápasu v americkém Ohiu vypověděla službu technika a fanoušci i hráči místo poslechu americké hymny stáli v hrobovém tichu. Trenton Brown se tak zhluboka nadechl a hymnu ohromujícím způsobem zazpíval sám.
Foto: Aktuálně.cz
Magazín Magazín
2. 1. 2021 8:21
S protivným a útočícím kocourem si mazané štěně poradilo jednoduše tak, že si na pomoc přivolalo posilu. Pocit vítězství si se štěňátkem užily miliony diváků. Nečekanou důmyslnost předvedl i medvídek koala v Austrálii, který si v podstatě stopl cyklistku, aby mu dala napít. Užijte si videa, která letos diváky Akutálně.cz bavila nejvíce.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy