Fenka přežila srážku s autem. Teď se učí chodit po dvou tlapkách jako klokan

Magazín Magazín
23. 7. 2020 15:19
„Je to ten nejpřátelštější a nejšťastnější pes, jakého jsem kdy v životě potkal“, tak o fence hovoří její zachránce Zach Know. Zbídačené zvíře našel s roztříštěnou pánví, zlomenými zády a tlapkami, zranění napověděla, že fenku někdo zřejmě srazil autem. Zach je zakladatelem psí záchranné stanice v Kalifornii a navzdory veterinářům, kteří doporučovali utracení psa, Zach Coru přijal do své rodiny.
Fenka přežila srážku s autem. Teď se učí chodit po dvou tlapkách jako klokan | Video: Zach Skow

Šestiletou fenku trpasličího pudla si postupně zamilovala Zachova manželka, jejich právě narozená dcera i další stabilní členové domácnosti. Sledujte ve videu, jak Cora vytrvale krůček po krůčku získává stabilitu i sílu v nohách a začíná se stavět na vlastní, i když už jen dvě tlapky. Dva roky a pár měsíců od nehody už přestává potřebovat jakoukoliv podporu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy