Fenka přežila srážku s autem. Teď se učí chodit po dvou tlapkách jako klokan

Magazín Magazín
23. 7. 2020 15:19
„Je to ten nejpřátelštější a nejšťastnější pes, jakého jsem kdy v životě potkal“, tak o fence hovoří její zachránce Zach Know. Zbídačené zvíře našel s roztříštěnou pánví, zlomenými zády a tlapkami, zranění napověděla, že fenku někdo zřejmě srazil autem. Zach je zakladatelem psí záchranné stanice v Kalifornii a navzdory veterinářům, kteří doporučovali utracení psa, Zach Coru přijal do své rodiny.
Fenka přežila srážku s autem. Teď se učí chodit po dvou tlapkách jako klokan | Video: Zach Skow

Šestiletou fenku trpasličího pudla si postupně zamilovala Zachova manželka, jejich právě narozená dcera i další stabilní členové domácnosti. Sledujte ve videu, jak Cora vytrvale krůček po krůčku získává stabilitu i sílu v nohách a začíná se stavět na vlastní, i když už jen dvě tlapky. Dva roky a pár měsíců od nehody už přestává potřebovat jakoukoliv podporu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy