Kolářová se při natáčení Kulového blesku ukázkově "odbourala". Scéna ve filmu zůstala

Nekonečné couvání stěhovacího vozu a scéna s osamoceným klavírem. To jsou dvě pasáže, které by Zdeněk Svěrák z filmu Kulový blesk rád vystřihl. Režisér Ladislav Smoljak na nich ale trval, a tak Svěrák u těchto scének tiše trpí dodnes. Jinak je to ale podle něj bravurně natočený film. Sledujte Historky z placu o dnes už legendární české hořké komedii Kulový blesk.
Historky z placu Kulový blesk | Video: Aktuálně.cz, Bohemia MP
 

Právě se děje

před 55 minutami

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy