Dojemné video Čaputové s otcem: Má sekunda může pro jiného znamenat roky života

12. 10. 2020 11:46
„Říjen je měsíc úcty ke starším lidem, projevme ji tím, že se budeme chovat zodpovědně, a to nejen vůči nim.“ Slovenská prezidentka se v dojemném videu, kde vystupuje s otcem, snaží připomenout, že použít roušku, dezinfekci a držet odstup jsou opatření, jejichž dodržení vyžaduje sekundy, které ale pro starší a nejzranitelnější osoby mohou představovat roky života. Sledujte video Zuzany Čaputové.
Slovenská prezidentka nahrála dojemné video s otcem | Video: Facebook/Zuzana Čaputová

Slovensko v uplynulých dnech zaznamenalo skokový nárůst počtu nových případů infekce koronavirem. Od pondělí tu střední školy přešly na distanční formu výuky. Od úterý vláda zakáže shromažďování více než šesti lidí a s platností od čtvrtka budou následovat další opatření, jako je uzavření akvaparků, koupališť, fitness center a omezení provozu restaurací.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy