Dobrovolníci dodávají #Energiilékařům. Zdravotníkům opět rozváží jídlo i podporu

Magazín Magazín
27. 10. 2020 16:25
"Hlavně aby se to dalo rychle sníst, mělo to vysoký zdroj energie a malý objem," vysvětluje zdravotní sestra na facebookových stránkách iniciativy Energii lékařům, co musí splňovat jídlo, které zdravotníky povzbudí a neuspí. Balíčky takových potravin teď rozvážejí dobrovolníci po celé České republice, stejně jako v první, jarní vlně pandemie koronaviru.
Dobrovolníci opět dodávají #Energiilékařům. Zdravotníkům rozváží jídlo i radost | Video: Aktuálně.cz, Energii lékařům

V čele iniciativy #Energiilékařům stojí kosmický inženýr a vědec Jan Lukačevič. Zjistil, že zdravotníkům chybí základní čas na odpočinek, natož na pravidelnou stravu: "Řekli jsme si tedy, že pošleme zdravotníkům energii, a to doslova formou snadno konzumovatelných potravin. Zdá se to jako banalita, ale podle samotných zdravotníků je to opravdu užitečný servis."

Mladík tedy kromě dobrovolníků a dárců začal shánět i dodavatele nutričně hodnotných potravin, aby mohl do krabic skládat energetické tyčinky, oříšky, sušené ovoce, kávu a mnoho dalšího.

Během jarní vlny pandemie koronaviru se podařilo doručit 66 tisíc balíčků. Stejný cíl mají dobrovolníci i během podzimní pandemické vlny, i když přiznávají, že vlna solidarity už není taková jako před pár měsíci: "Naději vystřídala bezmoc, solidarita jako by se vytrácela. My ale stále věříme, že má smysl pomáhat a měnit věci k lepšímu," stojí na stránkách, kde je možné do sbírky přispět i se přihlásit jako dobrovolník zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy