Dobrovolníci dodávají #Energiilékařům. Zdravotníkům opět rozváží jídlo i podporu

Magazín Magazín
27. 10. 2020 16:25
"Hlavně aby se to dalo rychle sníst, mělo to vysoký zdroj energie a malý objem," vysvětluje zdravotní sestra na facebookových stránkách iniciativy Energii lékařům, co musí splňovat jídlo, které zdravotníky povzbudí a neuspí. Balíčky takových potravin teď rozvážejí dobrovolníci po celé České republice, stejně jako v první, jarní vlně pandemie koronaviru.
Dobrovolníci opět dodávají #Energiilékařům. Zdravotníkům rozváží jídlo i radost | Video: Aktuálně.cz, Energii lékařům

V čele iniciativy #Energiilékařům stojí kosmický inženýr a vědec Jan Lukačevič. Zjistil, že zdravotníkům chybí základní čas na odpočinek, natož na pravidelnou stravu: "Řekli jsme si tedy, že pošleme zdravotníkům energii, a to doslova formou snadno konzumovatelných potravin. Zdá se to jako banalita, ale podle samotných zdravotníků je to opravdu užitečný servis."

Mladík tedy kromě dobrovolníků a dárců začal shánět i dodavatele nutričně hodnotných potravin, aby mohl do krabic skládat energetické tyčinky, oříšky, sušené ovoce, kávu a mnoho dalšího.

Během jarní vlny pandemie koronaviru se podařilo doručit 66 tisíc balíčků. Stejný cíl mají dobrovolníci i během podzimní pandemické vlny, i když přiznávají, že vlna solidarity už není taková jako před pár měsíci: "Naději vystřídala bezmoc, solidarita jako by se vytrácela. My ale stále věříme, že má smysl pomáhat a měnit věci k lepšímu," stojí na stránkách, kde je možné do sbírky přispět i se přihlásit jako dobrovolník zde.

 

Právě se děje

Další zprávy