Práce snů! Chlapec si vydělává hraním s hračkami miliony

jaz
16. 2. 2015 12:00
Rozbalování hraček na YouTube se stalo velkým byznysem. Z dětí se stali bohatí internetoví recenzenti.
Foto: YouTube

Praha – Evan je na serveru YouTube velkou hvězdou. Od svých pěti let natáčí se svým otcem Jaredem videa, na kterých rozbaluje novinky ze světa herního průmyslu, hraje si s nimi a divákům sděluje své dojmy a tipy, jak si danou věc co nejvíce užít.

Videa, na kterých se začala podílet i jeho mladší sestra Jillian, mají více jak jeden milion odběratelů a přes miliardu zhlédnutí. Díky úspěšnému projektu si tak podle odhadů dokáže chlapec, který vystupuje pod přezdívkou EvanTube vydělat přes milion dolarů za rok.

Evan natáčí videa od pěti let. | Video: YouTube

Evan ale není jediným malým internetovým recenzentem, který dostává od výrobců hraček nabídky na natáčení reklam. Pod přezdívkou KittiesMama vystupuje i 12letá Emma, kterou rodiče natáčejí při každodenních činnostech, jako jsou mimoškolní aktivity, nákupy nebo narozeninové oslavy společně s jejími sourozenci. Emma si pak také hraje s oblíbenými hračkami a dává divákům tipy.

Přestože má tento byznys velký úspěch, rodiče nechtějí zveřejňovat celá jména svých YouTube hvězd, protože nechtějí ohrozit bezpečnost. Také odmítají zveřejňovat příjmy, které jim z videí dětí plynou.

 

Právě se děje

Další zprávy